Ukrayna

Author(s): 

İşçi sınıfı transatlantik gemiler gibidir. Öyle kolay yön değiştirmez. Ama bir değiştirdi mi! O zaman görün siz, geçtiğimiz 15 Temmuz’da atılan tohum nasıl meyvesini veriyor!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Emperyalizmin kolektif askeri aygıtı olan NATO’nun 27. zirvesi, 8 ve 9 Temmuz tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Patlamaya hazır barut fıçısını andıran bölgeyi çok daha büyük bir kaos beklemektedir. Kuşkusuz ki, bu durumda gün işçi sınıfı ve ezilen halklar için ABD ve AB emperyalizmi konusunda olduğu gibi, Rusya konusunda da dayanaksız hayallere kapılma günü değil, mücadeleyi büyütme günüdür.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3. Avrupa Akdeniz Konferansı'nın sonuç kısmının gerçekleştirileceği gün olan 20 Temmuz sabahında Suruç'tan katliam haberi geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3. Avrupa-Akdeniz Konferansı'nın ikinci günü Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar üzerine sunumlar ve tartışmalarla geçti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Konferans, 18 Temmuz Cumartesi günü Yunanistan Gazeteciler Sendikası binasının konferans salonunda gerçekleşen açılış oturumu ile başladı. Açılış oturumunun başkanlığını Devrimci İşçi Partisi Genel Başkanı Sungur Savran yaptı. Divanda ayrıca İtalya'dan Komünist İşçi Partisi (PCL) Genel Sekreteri Marco Ferrando, Rusya Komünistleri Partisi (RPK) Merkez Komitesi adına Yosif Abramson, yine Rusya'dan Birleşik Komünist Partisi adına Darya Matina ile Yunanistan Devrimci İşçi Partisi Genel Sekreteri Savas Mihail Matsas yer aldı. Konferansa ayrıca Bulgaristan, Makedonya, Polonya, Danimarka, Portekiz, Avusturya, Finlandiya, İskoçya, Güney Afrika, Brezilya ve Kıbrıs'tan da katılım vardı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Rusya’nın San Petersburg (eski Leningrad) kentinde düzenlenen “Bir Yüzyıllık Barış Arayışı, 1914-2015” başlıklı konferansa Devrimci İşçi

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Paroşenko da Gürcistan’ın eski cumhurbaşkanı Mikail Saakaşvili’yi Ukrayna’nın Odesa kentine vali yaptı. Yanlış okumadınız, gözlerinizi ovuşturmayın. Belki de tarihte ilk kez bir ülkede cumhurbaşkanlığı yapmış biri, başka bir ülkenin valisi oluyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birincisi 2013'te tam Gezi isyanının patlak verdiği dönemde, ikincisi ise 2014'te Ukrayna krizinin geliştiği dönemde düzenlenen Avrupa-Akdeniz Konferanslarının üçüncüsü önümüzdeki Temmuz ayında Atina'da toplanacak. Aşağıda bu konferansın düzenleyicisi olan Kristiyan Rakovski Balkan Sosyalist Merkezi ile RedMed sitesinin çağrısını sunuyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi 3. kongresini başarıyla gerçekleştirdi. Devrimci İşçi Partisi, üye ve aday üyeleri aylar öncesinden başladıkları siyasi ve örgütsel tartışmaları kongreyle taçlandırdı.Daha sonra metinlerini yayınlayacağımız bir dizi siyasi karar alındı. 

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Ukrayna beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri