Taşeron işçiler

Author(s): 

Sözlü yazılı sınav sürecini geçerek kadro almayı bekleyen Beşiktaş Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler güvenlik soruşturması bahane edilerek işten atıldı. Geçtiğimiz hafta bir anda işlerine son verilen 30’u aşkın işçi belediye önünde eyleme başladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hükümet taşeron işçileri yılbaşında çözüm vaadi ile oyalarken “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedirten gelişmeler yaşanmaya başladı. Elektronik Kamu Alımları Platformu’ndan (EKAP) yayınlanan ihaleler içinde çok sayıda taşeron ihalesinin bulunması ve üç yıllık belirlenen bu ihalelerin başlangıç tarihi olarak 1 Ocak 2018 tarihinin verilmesi hükümetin taşerona çözüm getirme niyetinde olmadığını kanıtladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçinin emekçinin mutfağındaki yangın, memleketi kasıp kavuran siyasi yangından bağımsız değil. Çünkü Erdoğan ve AKP’nin inşa etmeye çalıştığı istibdad rejiminin maddi manevi tüm maliyeti emekçi halkın sırtına yıkılmış durumda. Demokrasi karın doyurmaz. Ama demokrasinin kırıntılarını dahi yok eden istibdad rejimi insanları sadece hürriyetten yoksun kılmıyor, aç da bırakıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan’ın bir başkasını işçilerin hakkını vermemekle suçlaması gülünçtür. Üstelikte mesele taşeron işçiler olduğunda Erdoğan’ın komedisi adeta bir trajediye dönüşmektedir. Çünkü AKP’nin işçi düşmanı icraatının doruğa çıktığı konuların başında taşeronlaştırma gelmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Kasım Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, SES Aksaray Şubesi, Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği’nin çağrısıyla, Beyazıt’ta KHK ile işten atılan akademisyenler için bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde Erva taşeron firmasına bağlı çalışan işçiler öncesinde hiçbir bilgi verilmed

Gerçek'i paylaş:

Gençlik olarak kıdem tazminatını savunmak ve geleceğimize sahip çıkmak için öne çıkmalıyız. Kampüslerde ve sokaklarda işçilerle birlikte kıdem tazminatı hakkımızı savunmak için mücadeleye atılmalıyız. Bu mücadeleyi kazandığımızda sadece iş güvencesine dair elimizde kalan tek kazanım olan kıdem tazminatını korumuş olmayacağız. Memleketin kanlı gündemini kökten değiştireceğiz!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Avcılar Belediyesi işçiler Belediye önünde direnişe geçti, belediyenin basın sözcüsü işçilere saldırdı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

21 Nisan Perşembe günü Çapa İstanbul Tıp Fakültesi'nde Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Sağlık Emekçileri Sendikası, İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Tıp Fakültesi Öğrencileri özel sözleşmeli personel statüsüne karşı protesto eylemi gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Avcılar Belediyesi'nde çalışan Belediye-İş'te örgütlü taşeron işçiler sendikal örgütlenmeleri sebebiyle işten atılmıştı. 24 Mart günü atılan işçilerin geri alınması talebiyle Avcılar Belediyesi önüne bir yürüyüş yapmışlardı.

Belediye tarafından işçilere atılan işçilerin başka birimlerde görevlendirileceği vaat edildiğinden işten atılan işçiler 25 Mart günü belediyenin karşısındaki parkta pankart açarak belediye ile görüşmek için beklediler. "Taşeron işçi köle değildir, Sendika anayasal haktır, Belediye-İş Sendikası İst. 2 nolu Şube" yazan pankart altında bekleyen işçilerin ve sendikanın görüşme talebine belediyeden cevap gelmedi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Taşeron işçiler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri