OEN

Author(s): 

Dördüncü Enternasyonalin Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu’nun (DEYK) Yunanistan seksiyonu EEK (İşçilerin Devrimci Partisi) ve onun gençlik örgütü OEN (Devrimci Gençlik Örgütü) 23-28 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’ın Eretria kentinde başarılı bir eğitim kampı gerçekleştirdi. Ekim devriminin 100. yılında Ekim devrimine adanan eğitim kampının her gününde, farklı açılardan Ekim devrimi deneyimi değerlendirildi. Güney Afrika, ABD ve Rusya’dan uluslararası katılımcıların olduğu eğitim kampında DİP adına da bir yoldaşımız yer aldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yunanistan'daki kardeş partimiz EEK (Devrimci İşçi Partisi) ve onun gençlik örgütü OEN (Devrimci Gençlik Örgütü), 21-27 Temmuz tarihlerinde Atina yakınlarındaki Eretria bölgesinde 11. eğitim kampını düzenledi. Devrimci İşçi Partisi de kampa iki kişilik bir delegasyonla katıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ertesine denk gelen kamp boyunca Türkiye'de yaşanan gelişmeler, bölge politikası açısından bu gelişmelerin anlamı pek çok tartışmanın merkezine oturdu. EEK aynı zamanda, kampın hemen öncesinde, 20 Temmuz akşamı, Atina'nın merkezinde Türkiye'deki darbe girişimi hakkında bir yoldaşımızın konuşma yaptığı bir toplantı düzenledi. EEK ve DİP, Ege'nin iki yakasından önümüzde duran enternasyonalist görevler doğrultusunda ortak devrimci Marksist sesi ve pratiği bir kez daha güçlü bir şekilde yükseltti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dördüncü Enternasyonal'in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu'nun Yunanistan seksiyonu, kardeş partimiz EEK (Devrimci İşçi Partisi) ve EEK'in gençlik örgütü OEN (Devrimci Gençlik Örgütü) tarafından düzenlenen eğitim kampı 21 Temmuz'da Atina yakın bir yerde, Evia-Eretria'da başladı. Emperyalizm, savaş ve devrim konularına odaklanan eğitim kampında, bugün dünyanın içinden geçtiği süreçte kapitalizmin yarattığı krizlere karşı devrimci Marksizmin sesi yükseliyor, işçi sınıfının çözümü tartışılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu (DEYK-CRFI) Yunanistan seksiyonu, kardeş partimiz EEK’in (Ergatiko Epanastatiko

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1973 yılının 17 Kasım günü, o dönem yönetimde olan ve “albaylar cuntası” olarak bilinen askeri diktatörlüğe karşı öğrenciler başkaldırmıştı. Protestoların bu seneki işgal hareketlerinin yarattığı dalga ile daha da etkili olmasından korkan hükümet, polisleri üniversitenin içinde bekleterek olası bir işgali engellemeye çalıştı. Yani öğrenciler işgal etmesin diye polislere işgal ettirdi okulları!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

6 Şubat Perşembe günü öteki sanıklarla birlikte ilk duruşmasına çıkacak olan Mustafa Cihan Yılmaz’la uluslararası dayanışma bayrağı İtalya’nın ardından Ege’nin diğer yakasından Yunanistan’dan yükseliyor. Yunanistan’daki kardeş partimiz EEK’in (Devrimci İşçi Partisi) gençlik örgütü OEN (Devrimci Gençlik Örgütü) bir açıklama yaparak Cihan’a ve bütün Gezi tutsaklarına özgürlük demek için 6 Şubat’ta Atina’daki Türkiye büyükelçiliğinin önüne çağrı yaptı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi’nin Yunanistan’daki kardeş örgütü EEK’in (Devrimci İşçi Partisi) gençlik örgütü OEN’in (Devrimci Gençlik Örgütü) çağrısıyla 18-19 Ocak tarihlerinde Atina’da bir uluslararası toplantı gerçekleştirildi. Başta gençler arasında son derecede yüksek seyreden işsizlik gelmek üzere gençliğin başlıca sorunları masaya yatırıldı. Toplantıya OEN’in yanı sıra Türkiye’den DİP’li Öğrenciler, İtalya’dan PCL (Komünist İşçi Partisi) Öğrenci Komisyonu ve Sırbistan’dan Marks21 adına delegeler katıldı. Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan birçok gençlik örgütü ise çağrıya olumlu cevap vermelerine rağmen mali ve teknik sebeplerle fiilen katılamamış olsalar da yazılı ve görsel destek mesajları ilettiler. Arjantin’den PO’nun (İşçi Partisi) gençlik örgütü UJS’nin (Sosyalist Gençlik Birliği) okyanus ötesi dayanışma mesajının yanı sıra DİP’li isyan tutsağı M. Cihan Yılmaz’ın Türkiye hapishanelerinden gönderdiği enternasyonalist mesaj katılımcılar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Gerçek'i paylaş:
OEN beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri