Eskişehir

Author(s): 

29 Aralık günü Radyo Televizyon Üst Kurulu 'nun (RTÜK) kararıyla Yol Tv'nin Türksat'tan çıkartılıp yayınının kesilmesi üzerine, 30 Aralık

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

30 Kasım Çarşamba günü saat 17:30'da Kanatlı Alışveriş Merkezi’nin önünde Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla 29 Kasım Salı

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi'nin Eskişehir bürosu, 27 Kasım Pazar günü yapılan bir etkinlik ile açıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin başlattığı "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası Eskişehir'de devam ediyor. Gençlik örgütleri kampanya dahilinde Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde buluşarak eylem gerçekleştirdi.

Gençlik örgütleri 21 Haziran 18:00'de Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde bir araya geldi. Yapılan basın açıklamasında kampanyaya dair bilgiler verilirken kampanyanın imzacısı olan gençlik örgütlerinin ortak talepleri dile getirildi. Basın açıklamasının ardından Suruç'ta katledilenler için 33 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi. Eylem oturma eyleminden sonra bitirildi.

Gerçek'i paylaş:

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Fabrikalardan Haberler Köşesinde, metal sektöründe çalışan işçi arkadaşlarımızın fabrikadaki deneyim ve mücadelelerini aktarmaya devam ediyoruz.
Okuyacağınız yazılar Gerçek Gazetesinin Mayıs 2016 tarihli 79. sayısında yayınlanmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK, KESK, TTB ve TMMOB'un çağrısıyla Eskişehirli işçi ve emekçiler saat 11.00'de Sakarya Caddesi'nde toplanmaya başladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir’de 24 Nisan Pazar günü Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nün karşısındaki çevre yolunun trafik ışıklarına gece saatlerinde bir grup faşist “PKK’lı akademisyene, çalışana, öğrenciye idam – Genç Atsızlar ESOGÜ” yazılı pankart ve etek giydirilmiş bir insan maketi astı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri'nin çağrısıyla 10 Ekim Katliamı anması 10 Nisan 13:30'da Hamamyolu Saatli Kule önünde yapılan basın açıklaması ile yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında 10 Ekim Katliamı'nın yanında diğer katliamlara da değinilerek sorumlularından hesap sorulacağı vurgusu yapıldı. Katliamda hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ardından sloganlar atılarak basın açıklaması sonlandırıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Anadolu Üniversitesi öğrencileri Newroz için 17 Mart Perşembe günü saat 12.30’da Yunus Emre Kampüsü KYK önünde toplanma çağrısı yaptı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Eskişehir beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Gençlik Bültenleri