roboski

Author(s): 

Devletin gazeteye yönelik yaptığı operasyonların basit bir adli işlem olmadığı ortada. Gündem gazetesine yapılan baskın görüntülerinin 15 Temmuz gecesi TRT ya da CNN Türk televizyonlarına yapılanlardan hiç bir farkı yok. Yapılanlar, savaşı yükseltecek bir devlet politikasının cephe gerisi temizliğine işaret ediyor. Bu cephe gerisi temizliğinin AKP-MHP ittifakına Yenikapı'da CHP'nin de dahil edilerek mutabakatın tahkim edilmesinin ardından gelmesi ise hiç şaşırtıcı değil.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi ile başlayan halk isyanının üçüncü yıldönümü nedeniyle, Gaziantep Emek ve Demokrasi Güçleri'nin çağrısı ile Gaziantep Yeşilsu Meydan

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kocaeli Üniversitesi’nde Roboski katliamının yıl dönümünde İletişim Fakültesi önünde toplanan devrimci ve yurtsever öğrenciler, Sosyal Te

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Üç yıl önce kaleme alınmış olan bu yazıda bugün altını çizmek istediğimiz en önemli nokta şu cümlede dile geliyor: “…bugün mümkün görünmeyen bu tip bir çözüm, Ortadoğu’da bir savaş başladığı takdirde bambaşka bir imkâna kavuşacaktır.” 2011 koşullarında Türkiye’nin Sri Lanka modelini uygulaması mümkün değildi. Bugün Ortadoğu’da savaş başlamıştır! Bugün bu yüzden “her yer Roboski”dir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dost yayın BirGün gazetesi manşet atmış: “AKP Sri Lanka modeli istiyor”. Aynı fikirdeyiz. Yalnız biz bunu bugün değil, 2011’de, Şırnak Roboski’de 38 Kürt'ün, Hava Kuvvetleri’nin soğukkanlı bombardımanıyla katledildiği günün hemen ertesinde yazdık.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP 80 milletvekili ile AKP’nin suçlarını tekrar meclis gündemine getirebilir ve ardından geçici seçim hükümetine giren iki bakanıyla Erdoğan'ın savaş politikalarına çomak sokabilirdi. 17-25 Aralık operasyonuyla ortaya çıkan AKP’nin yolsuzluk dosyası apar topar kapatıldı. Bu suç dosyasının meclis gündemine getirilerek tekrardan açılması için bir hamle gerekiyordu, yapılmadı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Görüldüğü gibi; 4 yıla yakın bir “delil karartma” sonucunda bile ortaya çıkan gerçek TSK yetkililerinin, Roboskililerin “kaçakçı olduğunu”, “terörsit olmadıklarını” çok iyi bildikleri ve yüzbaşıdan tümgenerale kadar her kademedeki askerin defalarca uyarmasına rağmen bu korkunç bombardımanı gerçekleştirdikleri saklanamayacak ölçüde, açıkça ortaya çıkmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran’da halk, yeni bir meclis seçerken her üç büyük muhalefet partisinin de Tayyip Erdoğan’dan en azından 17-25 Aralık’ın hesabını sormasını istiyordu. Oysa bu partiler sanki yeni seçilmiş meclis bir yıl boyunca düzenli olarak çalışmış gibi başkanlık divanını oluşturdular ve tatile çıktılar! 7 Haziran’da bir meclis seçildi, ama 29 Temmuz’da yapılan tek günlük olağanüstü oturum dışında böyle bir meclis üç aydır yok!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu düzenin mahkemelerinde yargılanamazsa, geleceğin işçi iktidarında Necdet Özel ve daha üst makamlardaki suç ortakları yargılanacak ve hak ettikleri cezaya çarptırılacaktır!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu toplum kaynıyor. Daha 2013’te Gezi isyanı yaşadık. Ondan bir yıl sonra, 2014’te bir serhildan yaşadık. Şimdi 2015’te metal işçilerinin fiili grev yaptığını, taleplerini önemli ölçüde elde ettiğini görüyoruz. İşçiler, emekçiler, ezilenler, kaderimizi ne hükümetin, ne meclisin, ne düzen partilerinin manevralarına bırakmayalım. Talep edelim. Mücadelemizle bu talepleri güçlendirelim.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

roboski beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri