Bütün ülkelerin işçileri ve devrimcileri Şiar Rişvanoğlu’na sahip çıktı!

2010 yılının 1 Mayıs'ında Brüksel’den yayın yapan Roj TV'de Kürt sorunu konusunda fikirlerini açıkladığı için geçtiğimiz Haziran ayında iki yıl dört aya mahkûm edilen Şiar Rişvanoğlu yoldaşımız için düzenlenen uluslararası kampanya sonuçlandı.

Kampanyaya dünyanın dört bir köşesinden (Rusya, Hindistan, ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Venezüella, Bolivya, Peru) yüzlerce kişi imza verdi.

 

2010 yılının 1 Mayıs'ında Brüksel’den yayın yapan Roj TV'de Kürt sorunu konusunda fikirlerini açıkladığı için geçtiğimiz Haziran ayında iki yıl dört aya mahkûm edilen Şiar Rişvanoğlu yoldaşımız için düzenlenen uluslararası kampanya sonuçlandı.

Kampanyaya dünyanın dört bir köşesinden (Rusya, Hindistan, ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Venezüella, Bolivya, Peru) yüzlerce kişi imza verdi.

İmzacılar arasında devrimci partilerin başkan adayları (Arjantin ve Venezüella), sol hükümetlerde bakanlık yapmış şahsiyetler (İtalya), milletvekilleri (Yunanistan, İtalya, Arjantin, Brezilya Peru), bilim insanları, aydınlar, sendikacılar ve işçi hareketinden kadrolar, devrimci hareketin temsilcileri, gençlik önderleri var. İtalya’nın en büyük sendikal konfederasyonu olan CGIL’den yaklaşık 60 yönetici imza verdi. Latin Amerika’nın ve Avrupa’nın sol ve işçi hareketinin en önemli önderlerinden bazıları (Arjantin’den Jorge Altamira, Nestor Pitrola ve José Castillo, Brezilya’dan Joao Batista Araujo “Baba”, Venezüella’dan Orlando Chirino, 2005 Bolivya devriminin önderliği içinde yer alan isimler, İtalya’dan Marco Ferrando, Yunanistan’dan Savas Mihail-Matsas vb.) imza atan isimler arasında yer alıyor. Türkiye’de de yakından tanınan Marksist aydınlar arasında Aijaz Ahmad, Bertell Ollman, Nancy Holmstrom, Alfredo Saad Filho, Gilbert Achcar, David Laibman, Greg Albo, Alexander Buzgalin, Andrey Kolganov, Chris Arthur, Hillel Ticktin ve başkaları var. Buenos Aires Üniversitesi öğrenci dernekleri federasyonu başkanı ve hemen hemen bütün fakültelerin temsilcileri listede yer alıyor. Hepsi Şiar Rişvanoğlu üzerindeki baskılara derhal son verilmesi ve bütün suçlamaların düşmesi talebinde birleşiyorlar.

 

İmza metni ve imzacıların listesi aşağıda yer alıyor.

 

Şiar Rişvanoğlu'na Yapılan Baskıya Son!

Kürtlerle Dayanışmaya Yönelik Baskıları Durdurun!

Türkiye devleti, Kürt halkının haklarının yadsınmasıyla, örgütlerine saldırılmasıyla, binlerce Kürt militanın henüz yargılanmamışken yıllardır hapishanede tutulmasıyla yetinmiyor, ayrıca Kürtlerle dayanışma gösteren Türk aydınlarına ve muhalefetine gözdağı vermeye çalışıyor. Şiar Rişvanoğlu, Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile dayanışma gösterdiği için hapis cezası ile tehdit edilen Türk aydın ve sosyalistlerinin oluşturduğu uzun listeye son dönemde eklenmiş bir isim. Kendisi, 2010 yılının 1 Mayıs'ında, sürgündeki Kürt hareketinin çalıştırdığı, Brüksel’den yayın yapan bir televizyon kanalı olan Roj TV'de fikirlerini açıkladığı için iki yıl dört aya mahkûm edildi. Bu karar, önceki dönemin kötü üne sahip Devlet Güvenlik Mahkemeleri'nin sadece kılık değiştirmiş bir devamı olan, “özel yetkili mahkemeler” adını taşıyan mahkemelerden birisi tarafından alındı. Dava şu anda kararı kesinleştirecek olan temyiz mahkemesinin önünde.

Mahkemenin komikliklerinden birisi, Şiar Rişvanoğlu'nun daha önce “örgüt adına propaganda” yapmaktan mahkûm olmuş olması, buradaki “örgüt” kelimesinin Kürdistan İşçi Partisi PKK'yi temsil ediyor olması, bu partinin ise 1984 yılından bu yana Türk ordusuna karşı bir gerilla savaşı sürdürüyor olmasıdır. Kürt halkının taleplerini ve haklarını savunmakla birlikte, son dönemde açıkça PKK'nin politik çizgisine eleştirel bir yaklaşım sergileyen başka bir siyasi parti olan Devrimci İşçi Partisi'nin (DİP) kurucularından ve sözcülerinden olan Şiar Rişvanoğlu'nun PKK için propaganda yapmakla suçlanması saçmadır.

Biz aşağıda imzası olanlar, düşünce suçu kavramını reddediyor, Türkiye’nin, Kürt halkı ile dayanışma gösteren aydınlarını ve muhaliflerini yıldırmaya yönelik tüm girişimleri kınıyor ve Şiar Rişvanoğlu'na yönelik baskıya son verilmesini, kendisine yönelik tüm suçlamaların düşmesini talep ediyoruz.

 

Yunanistan

Savas Mihail-Matsas (EEK Genel Sekreteri, Moskova Finans ve Hukuk Akademisi onursal üyesi)

Kaliopi Rigopulu (Profesör, Atina Ulusal Üniversitesi)

Cangos Andrea (Profesör, Panteion Üniversitesi, Atina)

Yannis Stathas (Milletvekili, SYRIZA)

Dimities Trimis (Atina Gazeteciler Sendikası (ESIEA) Başkanı)

Moyssis Lytsis (Atina Gazeteciler Sendikası (ESIEA) Saymanı)

Yannis Angelis (Atina Gazeteciler Sendikası (ESIEA) Yürütme Kurulu üyesi, Kapital gazetesi editörü)

Martina Papachristudi (Yunanistan Gazeteciler Sendikaları Ulusal Federasyonu (POESY) Yürütme Kurulu üyesi)

Marina Meydani (Yunanistan Gazeteciler Sendikaları Ulusal Federasyonu (POESY) Yürütme Kurulu üyesi)

Babis Bikas (Selanik Gazeteciler Sendikası (ESYETH) Yürütme Kurulu üyesi)

Katerina Matsa (Kamu Çalışanları Ulusal Konfederasyonu (ADEDY) Genel Yönetim Kurulu üyesi, Yunanistan Hastahane Doktorları Sendikası Federasyonu (OENGE) Onursal Başkanı)

Olga Kosmopulu (Yunanistan Hastahane Doktorları Sendikası Federasyonu (OENGE) Genel Yönetim Kurulu üyesi)

Panos Papanikolau (Yunanistan Hastahane Doktorları Sendikası Federasyonu (OENGE) Genel Yönetim Kurulu üyesi)

Iraklis Gotsis (Sağlık İşçileri Federasyonu (POEDYN) Genel Yönetim Kurulu üyesi)

Thodoros Kutsumbos (Nea Prooptiki gazetesi editörü)

Anastasya Tatsi (Özel Çalışanlar Sendikası Başkanı)

Sotiris Papadimitriu (Livadia İşçi Merkezi Yürütme Kurulu üyesi)

Dimitrios Xylas (Livadia İşçi Merkezi Yürütme Kurulu üyesi)

Dimitrios Angelu (Livadia İşçi Merkezi Yürütme Kurulu üyesi)

Dimitrios Diotis (Livadia İşçi Merkezi Yürütme Kurulu üyesi)

Fotis Kordatos (Aluminyum Hellas işçileri sendikasının başkanı)

Maria Hloru (Attika Psikiyatri Hastahanesi İşçileri Sendikası’nın Yürütme Kurulu üyesi)

Mihalis Rizos (Sağlık İşçileri Federasyonu (POEDYN) Genel Yönetim Kurulu üyesi)

Theodoros Megaloikonomu (Attika Psikiyatri Hastahanesi’nde Atina ve Pire Hastahane Doktorları Sendikası (EINAP) Komite üyesi)

Dora Kutsanelu (Dromokaition Hastahanesi İşçileri Sendikası Yürütme Kurulu)

Yorgos Bugaços (Atina Bağımsız İşçi Mücadelesi Merkezi Yürütme Kurulu üyesi)

Vaso Tsuni, (Temizlik Personeli Sendikası (PEKOP) Başkanı)

Panayotis Aleksopulos (Atina Metrosu İşçileri Sendikası)

Stavros Petsopulos (yayıncı, Agra Yayınevi)

Yorgos–Ikaros Babasakis (yazar-çevirmen)

Vangelis Biçoris (yazar-çevirmen)

Leonidas Embirikos (tarihçi)

 

İtalya

Marco Ferrando (Partito Comunista dei Lavoratori (PCL)- Komünist İşçi Partisi)

Franco Grisolia (Partito Comunista dei Lavoratori (PCL)- Komünist İşçi Partisi)

Mirto Bassoli (CGIL Emilia Romagna Bölgesi Genel Sekreteri)

Claudio Stacchini (CGIL Torino sekreteri)

Carla Cantone (Emekli-Sen (CGIL) Ulusal Genel Sekreteri)

Nicola Nicolosi (CGIL Ulusal Sekreter)

Maurizio Scarpa (CGIL Genel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Nino Baseotto (CGIL Lombardia Bölgesi Genel Sekreteri)

Rossana Dettori (Kamu Emekçileri Sendikası (CGIL) Genel Sekreteri)

Francesca Redavid (Metal İşçileri Sendikası (FIOM-CGIL) Merkez Komitesi üyesi)

Emilio Viafora (CGIL Calabria Bölgesi Genel Sekreteri)

Dimoneta Pomzi (FIOM (CGIL) Merkez Komitesi üyesi)

Maurizio Landini (FIOM Genel Sekreter)

Giancarlo Botti (CGIL Lombardia Bölgesi Sekreteri)

Vincenzo Scudiere (CGIL Genel Merkez sekreteri)

Michele Gentile (CGIL Baş delege)

Giorgio Cremaschi (CGIL Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi)

Luigi Sorge (Tabandan Sendikal Birlik (USB) Ulusal Koordinasyon üyesi)

Fabio Frati (Taban Birliği Konfederasyonu Ulusal Sekreter)

Piero Passarino (CGIL Piemonte Bölgesi Sekreteri)

Augusto Rocchi (Komünist Yeniden Kuruluş Partisi (PRC) Ulusal Sekreter, Eski milletvekili 2001-2008)

Paolo Grassi (Atipik Koşullarda Çalışan İşçiler Sendikası (NIDIL-CGIL)  Genel Merkez yöneticisi)

Nico Vox (CGIL Milano Bölge Yönetimi)

Paolo Grassi (NIDIL-CGIL Ulusal Yönetim)

Sergio Bellavita (FIOM-CGIL Merkez Komitesi üyesi, Eski Ulusal Sekreter)

Raoul Malatesta (Banka İşçileri Sendikası (FISAC-CGIL) Milano Şubesi Yönetimi)

Carlo Carelli (CGIL Lombardia Bölgesi yöneticisi)

Angelo Pozzi PRC (Milano Banka-Sigorta İşçileri Komitesi Sekreteri)

Silvia Cortesi PRC (Milano Banka İşçileri Komitesi)

Giuseppe Stoppini (CGIL Unilever işçi temsilcisi)

Acquani Mario (FIOM-CGIL Ticino Olona Bölgesi yönetimi)

Achille Zasso (CGIL Milano yöneticisi)

Bruno Rastelli (CGIL Genel Denetim Komisyonu üyesi)

Manuela Parigi (Emekli-Sen CGIL  İl Sekreteri)

Antonio Iovito (CGIL Abruzzo Bölge Sekreteri)

Rossano Rossi (CGIL Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi)

Maurizio Brotini (CGIL Toscana Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi)

Elenora Forenza (PRC Genel Merkez yöneticisi)

Fabrizio Solari (CGIL Ulusal Sekreter)

Cesare Damiano (Demokrat Parti (PD), Merkez Yönetim, Milletvekili, 2006-2008 arası Çalışma Bakanı)

Emilio Miceli (CGIL, Kimya Sendikası Genel Merkez Genel Sekreteri)

Michele De Paola (FIOM Genel Merkez Uzmanı)

Paoli Gra (CGIL Genel Denetim Kurulu)

Cristina Bastianello (CGIL Genel Denetim Kurulu)

Carlo Ghezzi (CGIL Genel Denetim Kurulu Başkanı)

Kurosh Danesh (CGIL Genel Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Laura Borghi (CGIL Genel Denetim Kurulu)

Andrea Humel (FISAC-CGIL Milano İl Şube Sekreteri)

Francisco Genre (FISAC-CGIL Genel Merkez yöneticisi)

Gianpaolo Patta (CGIL /İşçi Partisi Hareketi, 2006-08 arası Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı)

Massimo Converso (CGIL Cosenza İl Sekreteri)

Onorio Rosati (CGIL Milano Sekreteri)

Laura Di Martino (CGIL Sekreteri)

Maria Bravo (CGIL Calabria Bölgesi Sekreteri)

Sergio  Tosini (CGIL Adalar (Sicilya ve Sardunya) Denetim Kurulu Başkanı)

Beniamino Lapadula (CGIL Genel Merkez Ekonomi ve Emek Komitesi Başkanı)

Riccardo Terzi (Emekli-Sen-CGIL Genel Merkez Sekreteri)

Raffaele Minelli (CGIL Araştırma Merkezi Başkanı)

Piccinini Morena (CGIL Hayır İşleri Vakfı (INCA) Başkanı)

Gianni Rinaldini (CGIL Genel Merkez Yöneticisi, FIOM’un eski Genel Sekreteri 2002-2010)

Francesco De Simone (CGIL Genel Merkez Yöneticisi)

Giancarlo Saccoman (CGIL Genel Merkez Yöneticisi)

 

Hindistan

Aijaz Ahmad (Marksist edebiyat teorisyeni ve politik yorumcu)

 

Rusya

 Vera Sizova (Sol Cephe) 

Maxim Malyshev (Sol Cephe) 

Gleb Martyanov (Rusya Birleşik Demokrasi Partisi - Yabloko üyesi) 

Ekaterina Vargina (sol siyaset) 

Andrey Kan (sol siyaset)

Olga Smirnova (Rusya Sosyalist Hareketi)

Alexander Buzgalin (Profesör,  Moskova Üniversitesi Alternatifler hareketi koordinatörü) 

Ludmila Bulavka (Rusya Kültürel Çalışmalar Enstitüsü Baş Araştırmacısı) 

Andrey Kolganov (Profesör, Moskova Devlet Üniversitesi)

Carine Clement (sosyolog, Ortak Eylem Enstitüsü yöneticisi)

Andrey Demidov (öğretmen, Bölgelerarası Eğitimciler Sendikası başkanı)

Daria Mitina (Rusya Komünist Gençlik Birliği Merkez Komitesi'nin ilk sekreteri, Sol Cephe merkez komitesi üyesi)

Said Gafurov (Uygulamalı Şarkiyat ve Afrika Çalışmaları Enstitüsü araştırma direktörü)

Iosif Abramson (Giprotsement Araştırma Merkezi baş araştırmacısı,  Saint Petersburg Bilim İnsanları Sendikası Yönetim Kurulu üyesi)

Petr Prinev (Novoprof Bölgelerarası İşçi Sendikası yardımcı başkanı, ROT Cephesi Partisi merkez komitesi üyesi)

Ivan Ovsyannikov (Bölgelerarası Otomobil Endüstrisi İşçileri Sendikası bilgi servisi koordinatörü)

Vladimir Plotnikov (Rusya Sosyalist Hareketi merkez komite üyesi)

Evgeny Kozlov (Doçent, San Petersburg Devlet Orman Mühendisliği Akademisi, San Petersburg Yurttaşlık Girişimi Hareketi koordinatörü)

Vladimir Soloveychik (köşe yazarı)

Vyacheslav Kuz netsov (San Petersburg Bilim İnsanları Sendikası üyesi)

Valery Volkov (Profesör, Rusya A.I. Herzen Devlet Pedagoji Üniversitesi)

Igor Gotlib (San Petersburg Devlet Üniversitesi üst düzey araştırmacısı)

Mikhail Konashev (biyolog, San Petersburg Bilim İnsanları Sendikası üyesi)

Yury Simonov (öğretim üyesi, San Petersburg Devlet İktisat ve Finans Üniversitesi  sosyal aktivist  Uluslararası Yerleşikler İttifakı) 

Vladimir Oreshnikov (iktisatçı)

Dmitry Lobok (tarihçi)

Artem Kirpichenok (tarihçi)

Tatiana Filimonova (tarihçi)

Mikhail Kislitsky (mühendis)

David Mogilevsky (mühendis)

Anatoly Shagin (mühendis)

Solomon Eskin (mühendis))

Eduard Shultz (emekli)

Natalia Kovalenko (emekli)

 

Britanya

Christopher J. Arthur (Sussex Üniversitesi emekli profesörü)

Alfredo Saad Filho (Profesör,  SOAS  Londra Üniversitesi) 

Alessandra Mezzadri (Dr., SOAS  Londra Üniversitesi) 

Zoe Marriage (Dr., SOAS Londra Üniversitesi) 

Thomas Marois (Dr., SOAS Londra Üniversitesi)

Leandro Vergara Camus (Dr., SOAS Londra Üniversitesi)

Adam Hanieh (Dr., SOAS Londra Üniversitesi)

Dr Nandini Nayak (Dr., SOAS Londra Üniversitesi)

Gilbert Achcar (Dr., SOAS Londra Üniversitesi)

Pritam Singh (Oxford, Birleşik Krallık)

Hillel Ticktin, (Emekli Profesör, Glasgow Üniversitesi, İskoçya)

Latief Parker, (Critique dergisi Yayın Kurulu üyesi)

Jeremy Lester, (Profesör, Reading University)

 

ABD ve Kanada

Greg Albo (Doçent, York Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü)

Silvia Federici (Emekli Profesör  Hofstra Üniversitesi)

George Caffentzis (Profesör,  Felsefe, Güney Maine Üniversitesi)

David Laibman (emekli profesör, CUNY  Brooklyn, New York, Science and Society dergisi editörü)

Bertell Ollman (Profesör,  New York Üniversitesi)

Stephen Duncombe (Profesör, New York Üniversitesi)

Frank Rosengarten (emekli profesör, Queens College)

Kathleen Foster (film yapımcısı)

Liz Mestres (Brecht Forum yöneticisi)

Richard Anthony Smith (Dr., Londra Politika Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü baş araştırmacısı)

Jason Schulman (New Politics dergisi yayın kurulu üyesi)

Marvin Mandell (New Politics dergisi editörü)

Betty Mandell (New Politics dergisi editörü)

Nancy Holmstrom (Profesör, Rutgers Üniversitesi, Newark,  Sol Forum yönetim kurulu üyesi)

Joanne Landy (Müdür yardımcısı, Barış ve Demokrasi Kampanyası)

Tom Harrison (Müdür yardımcısı, Barış ve Demokrasi Kampanyası)

Michael Hirsch (New Politics dergisi yayın kurulu üyesi)

Richard Greeman (yazar, çevirmen, Victor Serge Vakfı sekreteri)

Samuel Farber (emekli profesör, CUNY Brooklyn College Siyaset Bilimi bölümü)

Sheila Jordan (yönetici  Kaliforniya Alamdea Eyaleti Okulları)

Roderick Bush (Profesör, St. Johns Üniversitesi, New York)

Alex Steiner (Felsefeci, New  York)

Gail Daneker

 

Arjantin

Jorge Altamira (İşçi Partisi-Partido Obrero-PO Başkan Adayı)

Nestor Pitrola (İşçi Partisi-Partido Obrero-PO, Piqueteros-İşsizler Hareketi önderi)

Vanina Biasi (PO yöneticisi)

Marcelo Ramal (PO yöneticisi)

Gabriel Solano (PO yöneticisi)

Claudio Del Pla (Salta Eyalet Meclisi Üyesi)

Cintia Frencia (Cordoba Eyalet Meclisi Üyesi)

Gabriela Suppicich (Neuquén Eyalet Meclisi Üyesi)

Jorgelina Signa (Capitán Bermudez Belediye Meclis Üyesi)

Arturo Borelli (Salta Başkent Belediye Meclis Üyesi)

Gabriela Cerrano (Salta Başkent Belediye Meclis Üyesi)

Enrique Gay (Salta Colonia Santa Rosa Belediye Meclis Üyesi)

Jorge Hospital (Demiyolu Sendikası Buenos Aires Bölgesi Şube Genel Sekreter adayı)

Marianela Marco Giuseppe (Demiryolu Sendikası Buenos Aires Bölgesi Sahil Treni Yönetim Kurulu adayı),

Ricardo Torres (Demiryolu Sendikası Buenos Aires Bölgesi Doğu Şubesi Yürütme Kurulu adayı)

Santiago Gandara (Genel Sekreter, Öğretmenler Sendikası, Buenos Aires Üniversitesi)

Nestor Correa (Üniversite Öğretim Üyeleri Sendikası (CONADUH) Uluslararası İlişkiler Sekreteri)

Victor Grossi (İnşaat Malzemeleri Endüstrisi Sendikası (SITRAIC) Genel Sekreteri)

Amelia García (Öğretmenler Sendikası (SUTEBA) La Plata Bölgesi Sekreteri)

Daniel Sierra (SUTEBA delegesi)

Gabriel Lubo (İnsan Hakları Derneği, Ademys Bölgesi Sekreteri)

Patricia Jure (Neuquén Eğitim İşçileri Sendikası delegesi)

Rubén Schofrin (Editorial Perfil İşyeri Komitesi Genel Sekreteri)

Miguel Bravetti (Interpack İşyeri Komitesi Genel Sekreteri)

Pablo Viñas (Clarin gazetesi İşyeri Komitesi Genel Sekreteri)

Sebastián Rodriguez (Morvillo İşyeri Komitesi Genel Sekreteri)

Alejandro Sanchez Moreno (ATE Eğitim İşyeri Komitesi üyesi)

José Piazza (Teatro Colón İşyeri Komitesi Genel Sekreteri)

Cristian Palleti (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

Carlos Taborda (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

Ariel Rochetti (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

Charly Perez (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

Fabian Tevez (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

David Carballo (Buenos Aires Metrosu İşçi Temsilcisi)

Elsa Castro (Centro Gallego İşçi Tamsilcisi-sağlık)

Alejandro Lipcovich (Buenos Aires Üniversitesi Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı)

Mariana Romano (Buenos Aires Üniversitesi Yüksek Öğrenci Konseyi üyesi)

Carolina Fernandez (Buenos Aires Üniversitesi Tıp Öğrencileri Merkezi Başkanı)

Lusina Montenegro (Buenos Aires Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Merkezi Başkanı)

Carla Lorenzatto (Buenos Aires Üniversitesi Veteriner Öğrencileri Merkezi Başkanı)

Matias Kennedy (Buenos Aires Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Merkezi Başkanı)

Carlos Ambrosio (Buenos Aires Üniversitesi Mühendislik Öğrencileri Merkezi Eşbaşkanı)

Erika Lubenfeld (Buenos Aires Üniversitesi Hemşirelik Öğrencileri Merkezi Başkanı)

Gabriel Illescas (Buenos Aires Üniversitesi Psikoloji Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Maria Fernanda Gallo (Buenos Aires Üniversitesi Psikoloji Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Sol Ricatti (Buenos Aires Üniversitesi Psikoloji Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Franco De Monte (Buenos Aires Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Noelia Roca (Buenos Aires Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Paz Manrique (Buenos Aires Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Gabriel Lorences (Buenos Aires Üniversitesi Eczacılık ve Biyokimya Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Darío Franchini (Buenos Aires Üniversitesi Eczacılık ve Biyokimya Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Mariana Sosa (Buenos Aires Üniversitesi Eczacılık ve Biyokimya Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Emiliano Debiassi (Buenos Aires Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Maia Bernstein (Buenos Aires Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Catalina Flexer (Buenos Aires Üniversitesi Felsefe ve Edebiyat Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Celeste Cimino (Buenos Aires Üniversitesi Dişçilik Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi)

Pamela Peyrán (Buenos Aires Üniversitesi Sosyal Çalışma Topluluğu Öğrenci Çoğunluğu Yönetim Kurulu üyesi) 

Gonzalo Calvo (Buenos Aires Üniversitesi İletişim Bilimleri Topluluğu Öğrenci Çoğunluğu Yönetim Kurulu üyesi) 

Martín Marchetti (Buenos Aires Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu Öğrenci Çoğunluğu Yönetim Kurulu üyesi) 

Francisco Barrionuevo (Buenos Aires Üniversitesi Siyasal Bilim Topluluğu Öğrenci Çoğunluğu Yönetim Kurulu üyesi)

Julian Asiner (Carlos Pellegrini Yüksek Ticaret Okulu Mezunları Derneği Yönetim Kurulu üyesi)

 

Venezüella

Orlando Chirino (işçi lideri,  Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (PSL) devlet başkanı adayı)

José Bodas (Venezuela Petrol İşçileri Birlikçi Federasyonu (FUTPV) Genel Sekreteri)

Miguel Angel Hernández (Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Genel Sekreteri,  İşçilerin Uluslararası Birliği-Dördüncü Enternasyonal (UIT-CI) üyesi)

 

Bolivya

Carlos Rojas (Protesto (La Protesta) grubu lideri  El Alto Mahalle Konseyleri Federasyonu (FEJUVE) eski yöneticisi)

Carlos Barrera (Protesto grubu lideri  El Alto Mahalle Konseyleri Federasyonu (FEJUVE) eski yöneticisi)

Juan Fernando Rojas (Copacabana belediye meclisi üyesi)

Eliseo Mamani (El Alto bölgesi Pachakuti Yerli Hareketi lideri)

Edwin Mamani (Protesto grubu Cochabamba bölgesi lideri)

 

Brezilya

Joao Batista Araujo “Baba” (Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (PSOL) eski milletvekili ve PSOL içindeki Sosyalist İşçi Akımı (CST) lideri)

Pablo Rosa (Niteroi Üniversitesi İşçileri Sendikası Başkanı)

Wellington Cabral Sao Jose dos Campos (Kimya İşçileri Sendikası lideri)

Profesör Eleuterio Prado (Sao Paulo Üniversitesi  Brezilya)

 

Peru

Enrique Fernández Chacón (Mücadelede Birlik (Unios En Lucha) grubu lideri ve eski milletvekili)

 

İspanya

Muhittin Karkın (Barcelona Üniversitesi eğitim işçileri işyeri temsilcisi)

Gerçek'i paylaş:

Gerçek Sayılar

Gerçek Gazetesi Sayı 98

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri