Uluslararası

Author(s): 

Trump’ın serseri mayın tipi faşizminin henüz kendi sokak gücü yok ama Ağustos ayında Charlottesville’de görüldüğü gibi bir gösteriyi ezmek için harekete geçebilecek bir toplumsal zemine sahip. Faşist gruplardan birinin üyesi “öfkeli genç”, DAİŞ’in Avrupa’da kendine yöntem edindiği saldırı biçimini uygulayarak, Konfederasyon (19. yüzyılda kölelik yanlısı ayrılıkçı eyaletlerin oluşturduğu birliğin adı) sembollerinin savunulmasını protesto eden eylemcilerin arasına arabayla dalarak bir kişiyi öldürdü, 19 kişiyi yaraladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2010 yılının 1 Mayıs'ında Brüksel’den yayın yapan Roj TV'de Kürt sorunu konusunda fikirlerini açıkladığı için geçtiğimiz Haziran ayında iki yıl dört aya mahkûm edilen Şiar Rişvanoğlu yoldaşımız için düzenlenen uluslararası kampanya sonuçlandı.

Kampanyaya dünyanın dört bir köşesinden (Rusya, Hindistan, ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Venezüella, Bolivya, Peru) yüzlerce kişi imza verdi.

Gerçek'i paylaş:

Devrimci İşçi Partisi’nin enternasyonal mücadele alanındaki politikalarının ve görevlerinin tartışıldığı Uluslararası Konferans’ta önemli kararlar alındı.

Gerçek'i paylaş:
Uluslararası beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri