Suruç katliamı

Suruç katliamı ve ardından aynı kişilerce planlanıp gerçekleştirilen 10 Ekim katliamı Türkiye'nin Suriyeleştirilmesinin birer parçası olmuştur. Dolayısıyla sanık koltuğunda katliamı yapanların yanında ona göz yumanların da oturmadığı hiçbir duruşma, Suruç için gerçek adaleti sağlayamaz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu katliamlar dizisinin, geride bıraktığımız bir yılda fiili mücadeleler üzerindeki olumsuz etkileri yadsınamaz. Ancak bu süreçte yitirdiğimiz genç yaşlı, kadın erkek her bir insanımızın aynı zamanda birer mücadele çağrısı olduğunu bir an olsun unutmadan, kararlılıkla mücadele eden devrimcilerin varlığına da tarihin şahitlik ettiğinin altını çizmek gerekiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye, Suruç katliamının yıldönümünde hesabı sorulamayan her suçun ardından daha büyük felaketlere sürüklenmiş olduğunu görmelidir. Suruç katliamı davası üzerinde hala gizlilik kararı vardır. Suruç'ta emniyete ulaşan canlı bomba istihbaratının gereğinin neden yapılmadığı hala muammadır. Bu konuda yetkililer hakkında açılan soruşturmaların üstü kapatılmaktadır. Suruç'un üzerinden bir yıl geçti ve şimdi halk geleceğine büyük kaygılarla bakıyor. Türkiye yolunu arıyor. Bizim diyeceğimiz şudur ki, sonunda Suruç'tan başlayarak tüm katliamların her düzeydeki sorumlularının hesap vermediği hiç bir yol halka aydınlık bir gelecek sunmayacaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası devam ediyor.

Gençlik örgütleri bugün İstanbul'da Agos gazetesi önünde, Hrant Dink'in katledildiği yerde ve katledildiği saat olan 15:05'te basın açıklaması gerçekleştirdi. Eylemde "Hrant için adalet, Suruç için adalet" pankartı taşındı. Hrant'ın arkadaşları ve gençlik örgütleri "Suruç'un hesabı sorulacak!", "Faşizme inat, kardeşimsin Hrant!" sloganlarını attılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin başlattığı "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası Eskişehir'de devam ediyor. Gençlik örgütleri kampanya dahilinde Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde buluşarak eylem gerçekleştirdi.

Gençlik örgütleri 21 Haziran 18:00'de Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde bir araya geldi. Yapılan basın açıklamasında kampanyaya dair bilgiler verilirken kampanyanın imzacısı olan gençlik örgütlerinin ortak talepleri dile getirildi. Basın açıklamasının ardından Suruç'ta katledilenler için 33 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi. Eylem oturma eyleminden sonra bitirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2015 yılında 20 Temmuz’da 33 mücadele arkadaşımızı kaybettiğimiz Suruç katliamının sorumlularının yargılanması, dava üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması ve belgelerin açıklanması, Amed ve Ankara saldırıları ile Suruç’un ilişkisinin açıklanması talepleriyle gençlik örgütlerinin başlattığı “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyası devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Haziran Perşembe günü gençlik örgütleri dayanışma içerisinde "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyasını Eskişehir'de başlattıklarını yaptıkları basın açıklaması ile duyurdu. Basın açıklamasında Devrimci İşçi Partili Öğrenciler'in de imzacısı olduğu metin okundu. Basın açıklamasının ardından ise İsmet İnönü Caddesi'nde bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçen yıl 20 Temmuz’da Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla Kobani (Kobanê) ile dayanışma amacıyla yeniden inşa sürecine katılmak için yola çıkan ve Suruç’ta basın açıklaması yapan heyet bombalı saldırıya uğramıştı. Suruç’ta 33 mücadele arkadaşımızı, siper yoldaşımızı kaybetmiştik.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

10 Ekim'de Ankara'da gerçekleşen katliamı protesto etmek ve katliamda hayatını kaybedenleri anmak için Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçler

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Olguların da gösterdiği gibi özellikle sermaye partileri CHP ve MHP, bırakalım Erdoğan ve AKP’nin açmazını derinleştirmeyi, ona destek bile oldular. 7 Haziran sonrası sermaye örgütleri koro halinde “istikrar” talebini yükseltince düzen partisi CHP de kendini hepten koalisyon çalışmalarına verdi. Dahası, Kılıçdaroğlu 17-25 Aralık, MİT TIR’ları konularını gündemlerine alsalar bile bu konuda “rövanşist olmayacaklarını” ifade ederek, Erdoğan ve AKP’yi rahatlatmaktan geri durmadı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Suruç katliamı beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri