Paris suikastı

Author(s): 

Kürt hareketinin üç kadın militanının, Paris’in orta yeri denilebilecek bir noktada bulunan KNK Paris temsilciliğinde katledilmesinin üzerinden dört yıl geçti. Türkiye gündeminin keşmekeşi içerisinde neredeyse unutulmuş olan dava, üç kadının katili Ömer Güney’in, cinayet öncesinde de bilinen beynindeki tümör sebebiyle ölmesi üzerine bir kez daha gazete manşetlerine taşındı. Gerçek gazetesinin, Roboski katliamından bu yana uyardığı fakat ne Kürt hevallerimizin ne Türkiye solunun kulak astığı Sri Lanka modelinin hazırlıklarının kritik bir aşaması olduğunu düşündüğümüz bu cinayetin bir bilançosunu çıkartmanın tarih önünde sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kürt halkının dostları olan devrimci Marksistler uyarıyordu. Ama maalesef kulak veren yoktu. Sonuç çok acı oldu. Şayet bu işaretler doğru okunsaydı, Gezi ile başlayan halk isyanı, 17-25 Aralık ve benzeri durumlarda Kürt hareketi farklı bir politika izlerdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Cumhurbaşkanı seçildiğinden bu yana Tayyip Erdoğan’ın düşüşe geçtiğini, sıkıştığında iktidarı yitirmemek için savaş bile çıkaracağını söy

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek gazetesi olarak tekfirciliğin, kapitalizmin 21. yüzyılın başında ürettiği barbarlık eğilimlerinden biri olduğunu vurguluyoruz. Charlie Hebdo olayı yalıtılmış bir olay olarak kalmayacaktır. Zaten geride bıraktığımız dönemde, Salman Rushdie’nin Şeytan Ayetleri dolayısıyla ölüme mahkûm edilmesinden Danimarka karikatür krizine, peygamberin hayatı üzerine bayağı video filmine verilen tepkiden Charlie Hebdo’ya saldırılara kadar sicil kabarıktır. Gelecekte de, fikirlerine ve üsluplarına katılmasak da gazetecilerin ve yazarların ölüme karşı savunulması için mücadele devem etmek zorunda kalacaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bülent Arınç hükümet sözcüsüdür. Tam Ömer Güney’in ses kaydının internete düştüğü gün, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Kürt halkını düpedüz Sri Lanka modeli ile tehdit etmiştir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya’da, 9 Ocak 2013’te, Paris’te düzenlenen bir suikast sonucu öldürülen 3 PKK’li

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu yazı Paris suikastından günler sonra yazılmış ve iki bölüm halinde BirGün gazetesinde yayınlanmıştır. İleri sürdüğü görüşler adım adım doğrulanmakta olduğu için suikastın yıldönümü vesilesiyle yeniden yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Paris suikastı, Roboskî’nin kız kardeşidir. Roboskî’de 28 Aralık 2011’de 34 sivil öldürülmüştür. Amaç Sri Lanka çözümünün test edilmesidir. Bir sene sonra, neredeyse Roboskî’nin yıldönümünde, 9 Ocak 2013’te Paris suikasti yapılmıştır. Ya bizim koşullarımıza uyarsınız, diyor devlet, ya da ölümlerden ölüm beğenin.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Daha önce var olan derin çelişkiler su yüzüne çıkıp İslamcı burjuvazi içinde bir iç savaş haline geldiyse, bunun ardında Gezi sonrası halk isyanının Erdoğan’ın tartışılmaz liderliğinin bitirmiş olması yatar. Yine bu yüzdendir ki, ABD Büyükelçisi Ricciardone’nin mimarlığıyla Gülen-Kılıçdaroğlu-Sarıgül ittifakı kurulmuştur, Gül ve Bahçeli yönünde de arayışlar sürmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Roboskî'de 34 Kürt'ün katledilmesinin üzerinden 500 gün, Paris suikastının üzerinden ise dört ay geçti. Her ikisinin de hesabı verilmedi. Aşağıda gazetemizin Mayıs sayısında yer alan yazıyı bir kez daha bir yayınlıyoruz. 

Gerçek'i paylaş:
Paris suikastı beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri