metal işçileri

Author(s): 

Metal fabrikalarından haberler köşesinde, metal sektöründe çalışan işçi arkadaşlarımızın fabrikadaki deneyim ve mücadelelerini aktarmaya devam devam ediyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Fabrikalardan Haberler Köşesinde, metal sektöründe çalışan işçi arkadaşlarımızın fabrikadaki deneyim ve mücadelelerini aktarmaya devam ediyoruz.
Okuyacağınız yazılar Gerçek Gazetesinin Haziran 2017 tarihli 93. sayısında yayınlanmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partililer sabahın erken saatlerinde tersaneler bölgesinde, emekçilerin işine gitmek için kullandığı metrobüs duraklarında ve fabrika vardiya çıkışlarında "Cam işçisini yalnız bırakma, zincirleri birlikte kıralım!" başlıklı bildirileri dağıttı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçinin Sesi Manisa, Metal İşçisinin Sesi, Belediye Emekçisinin Sesi ve Turizm-Otel İşçisinin Sesi (TOİS) bültenlerinin çağrıcısı olduğu işçi pikniği, Manisa Çiçekliköy'de 29 Mayıs Pazar günü yapıldı. Manisa ve İzmir'den farklı sektörlerden işçilerin birbiriyle tanışması, iletişime geçmesi, işyerlerinde yaşanılan sorunların paylaşımı amacıyla düzenlenen piknik aynı zamanda kolektif bir çalışma tarzıyla hayata geçirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2017 yılı sınıf mücadelesi açısından sadece metal grup sözleşmeleri bakımından önemli değil. Grup sözleşmesi ilk defa 2017'de yapılmayacak. Bu sözleşmeler son da olmayacak. Ancak bir önceki sözleşmelerin ardından 2015 yılında önce MESS'e sonra da sarı sendikaya karşı gerçekleşen grevler Türkiye'yi sarsmıştı. Birleşik Metal'in grevini hükümet yasakladı. Daha sonra sarı Türk Metal'den istifaların fiili grevlere dönüşmesi ise bir takım kısmi kazanımların ardından zaman içinde sönümlendi. Fakat ne mücadeleler bitti ne de bu grev dalgasının gündeme getirdiği sorunlar bir çözüme kavuştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bursa'da işçilerin kendi inisiyatifiyle oluşturduğu “Asgari ücrete kıdem farkı istiyoruz” şiarlı basın açıklamaları 6 Mart saat 13.00'te Kent Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir ve Bilecik'te Birleşik Metal-İş sendikasına bağlı olan metal işçileri kıdem tazminatının fona devredilmesi ve kiralık işçiliğin yasalaşmasına karşı eylemler gerçekleştirildi. Eskişehir'de 1 Mart Salı günü saat 7:30'da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde, Bilecik'te 1 Mart saat 16:30'da Bilecik Belediyesi çay bahçesi önünde toplanıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tuzla Organize Sanayi'de bulunan MATA Ahşap ve Otomotiv fabrikasında işçiler direnerek, fiili mücadeleyle işçi kıyımını engelledi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birleşik Metal İşçileri Sendikası'nın (BMİS) 19. Genel Kurulu Kartal Titanic Otel'de başladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Mayıs ayındaki büyük metal grevinin başladığı şehir olan Bursa'da, metal fabrikalarının yoğun olarak bulunduğu Hasanağa Organize Sanayi B

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

metal işçileri beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri