dilovası

Author(s): 

Mefar İlaç Sanayii A.Ş.'de Petrol-İş sendikasının 20 Haziran'da başlayacak olan grevi Bakanlar Kurulu tarafından yasaklandı. Bu yasaklama ile AKP iktidarı boyunca 13. grevi, 2017 yılı içinde ise Asil Çelik, EMİS, Akbank ve Şişecam'dan sonra 5. grevi yasaklamış oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birileri daha çok kazansın, zenginliğine zenginlik katsın diye her gün ölüyoruz. Sadece yangınlarda değil, karın tokluğuna çalıştığımız inşaatlarda, arasına sıkıştığımız onlarca tonluk preslerde, birileri daha zengin olsun diye ölüyoruz. Artık yeter!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yürüttüğü bir araştırmada, bölgedeki çevre kirliliğinin boyutlarını ortaya koyan önemli bulgulara ulaşmış, bunları kamuoyu ile paylaştığı için hakkında soruşturma açılmıştı. 27 Ekim tarihinde, Kocaeli Üniversitesi’nin soruşturma kurulu tarafından yapılan inceleme sonucunda oy birliği ile alınan kararla, Hamzaoğlu’nun hatalı olmadığı, soruşturmayı gerektirecek bir durum olmadığı sonucuna varıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

(15/03/2012) Dilovası’nda sermayenin neden olduğu çevre kirliliği ve halk sağlığına etkileri ilgi yaptığı araştırmanın çarpıcı sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan Prof.Dr. Onur Hamzaoğlu’na “şarlatan” diyerek hakaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na mahkeme tarafından hakaret suçundan para cezası verildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öteden beri YÖK dendiğinde solcuların dilinden aynı tekerleme dökülüverir: “12 Eylül’ün ürünü olan YÖK, öğrencileri bastırmakta, özgür düşünceyi yok etmekte, tek tip insan yaratmaya çalışmaktadır.” Bunların hepsi doğrudur doğru olmasına ama eksiktir ve üstelik meselenin özünü kaçırmaktadır. 12 Eylül’ü sermayenin sınıf saldırısı olarak değil de demokrasi düşmanı bir vahşet olarak niteleyen yaklaşımın devamında, YÖK de demokrasi düşmanı bir kuruma indirgeniverir. Buna göre aynen darbeler gibi YÖK’ün de gelişmiş Batı demokrasilerinde bir örneği yoktur.

Gerçek'i paylaş:
dilovası beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri