Çapulcu

Author(s): 

Türkiye bir yıl içinde iki defa halk isyanı ile sarsıldı. Önce İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Antalya’da, Armutlu’da. Sonra Diyarbakır’da, Siirt’te, Mardin’de, Hakkâri’de. İki halkın mücadelesi birleşirse, her şey değişir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul'un dört bir yanındaki forumlarda buluşan ve bir süredir de “Biz yüzde doksan dokuzuz!” çalışması vesilesi ile bir araya gelmiş bulunan çok sayıda çapulcu, 4 Ağustos Pazar günü İstanbul Beyoğlu'ndaki Perazin Cafe'de bir araya geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

22 Temmuz Pazartesi günü Beylikdüzü Belediyesi önünde TMMOB İl Koordinasyounu tarafından basın açıklaması yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul'un her parkı her merkezi canlı tartışmaların yapıldığı forumlara sahne oluyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Beşiktaş Abbasağa parkındaki forum tüm canlılığıyla devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi Parkı’nda başlayan halk isyanı aynı doğrultuda birleşen bir halkın, birbirinden aldığı güç ve güvenle nelere kadir olabileceğini gösterdi. 1 Mayıs’ta yasaklanan ardından bir ay boyunca her eylem girişimi gaza boğulan Taksim Meydanı, gaza boğulsa da dayanan, su yese de direnen ve her saldırıdan sonra daha kalabalık bir şekilde geri dönen halkın gücüyle özgürleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

15 Haziran’da düzenin silahlı güçleri halkı gaza boğarak, suyla yakarak Taksim’i yeniden zapt etti. Bütün Türkiye ayağa kalktı. Ama meydan savaşlarını şimdilik düzen güçleri kazandı. Peki, isyan bitti mi?

Gerçek'i paylaş:
Çapulcu beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri