Avrupa Konferansı

Author(s): 

II.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu (DEYK), Kristiyan Rakovski Balkan Sosyalist Merkezi, RedMed internet sitesi ve a

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 9-10 Haziran 2013 tarihinde, “Avrupa krizde: Devrimci enternasyonalist bir alternatif için!” başlığıyla toplanmış olan Uluslararası Avrupa İşçi Konferansı aşağıdaki Sonuç Bildirgesi’nin yayınladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

“Avrupa Krizde: Devrimci Enternasyonalist Bir Alternatif İçin” başlıklı uluslararası konferans vesilesiyle ayrıca Türkiye’de yaşanan büyük mücadele konusunda kamuya açık bir toplantı da düzenlendi. Toplantı 9 Haziran 2013 Pazar akşamüstü yapıldı. Uluslararası konferansa Türkiye’den katılan delegasyonun mensuplarının konuşmacı olduğu toplantı son derecede canlı geçti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Atina’da düzenlenen “Avrupa Krizde: Devrimci Enternasyonalist Bir Alternatif İçin” başlıklı uluslararası konferansta 10 Haziran 2013 tarihinde Türkiye hakkında oybirliği ile kabul edilen kararı aşağıda yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu (DEYK-CRFI) ile RedMed (Kızıl Akdeniz) internet sitesinin ortak girişimiyle toplanan “Avrupa krizde: Devrimci enternasyonalist bir alternatif için” konferansı, ikinci günün çalışmalarıyla tamamlandı. Birinci gün Gazeteciler Sendikası’nın salonunda yürütülen çalışmalar ikinci gün siyasi mücadelelerdeki yeri ile ün salmış, 1973’te ünlü “Albaylar Cuntası” döneminde bir ayaklanmayla askeri diktatörlüğü sarsmış olan Politeknik adlı üniversitenin bir salonunda gerçekleşti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluş Koordinasyonu (DEYK-CRFI) ve RedMed (Kızıl Akdeniz) internet sitesi tarafından düzenlenen “Avrupa krizde: Devrimci enternasyonalist bir alternatif için” başlıklı konferans 9 Haziran Pazar günü Yunanistan’ın başkenti Atina’da açıldı. Konferans katılımcıları, “alternatif küreselleşme” hareketinin “Alter Summit” ya da “Alternatif Zirve” adı altında Cuma ve Cumartesi günleri düzenlemiş olduğu etkinlikte konferansın tanıtımını yaptılar. Cumartesi akşam üstü “Alter Summit”in düzenlediği mitinge de katıldılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

 

Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu (DEYK) ve RedMed, 9-10 Haziran 2013 tarihinde Yunanistan’ın başkenti Atina’da Avrupa ülkelerindeki devrimci enternasyonalist güçleri buluşturacak bir toplantı düzenliyor. Amacımız farklı Avrupa ülkelerinde kemer sıkma politikalarına karşı mücadele eden güçler arasındaki mesafeyi kapatmak, Troyka ve söz konusu kapitalist hükümetlere karşı ortak bir politika tayin etmek, ileride birlikte çalışabilmek için bugünden ortak kampanyalar düzenlemek, Akdeniz Havzası başta gelmek üzere Avrupa dışındaki dünya ile ilişkiler tesis etmektir. Konferans, bizlerin de iştirak edeceği 7-8 Haziran’daki Alternatif Zirve’nin hemen ardından gerçekleştirilecektir. Kapitalist sınıfla mücadele ederek onu yenilgiye uğratmaya kararlı tüm birey ve güçler fikirlerini bizlerle paylaşmak üzere konferansımıza davetlidir. Aşağıda konferansın çağrı metninin çevirisini yayınlıyoruz. Metni İngilizce’den Evren Asena Türkçe’ye çevirmiştir.

Gerçek'i paylaş:

The Coordinating Committee for the Refoundation of the Fourth International (CRFI) and RedMed are jointly organizing a conference of internationalist revolutionary forces of European countries to meet in Athens, Greece on 9-10 June 2013. The aim is to close ranks among forces fighting against austerity in the different countries of Europe, to determine a common policy against that of the Troyka and the capitalist governments of the countries in question, to organize campaigns and work together in the future, as well as establishing links with the world outside of Europe, in particular the Mediterranean basin. The conference will be held immediately after the Alter Summit to be held in the same city on 7-8 June 2013, in which our forces will be intervening as well. All forces and persons who are determined to fight the assault of the capitalist class and defeat it are welcome to share their ideas with us at the conference.

Gerçek'i paylaş:
Avrupa Konferansı beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri