yiğit bulut

Author(s): 

“Dolar neden yükseliyor?” sorusu her şeyden önce işçinin emekçinin yarın karşı karşıya kalması muhtemel ağır krizle nasıl başa çıkacağını belirlemek için önemli. Ama aynı zamanda burjuva iktisatçıları krizin nedenleri konusunda kendi aralarında büyük bir kavgaya tutuşmuşken bu sorunun cevabı daha da büyük önem taşıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye bu fonun içini nasıl dolduracak? Petrol yok, doğal gaz yok, dış ticaret fazlası yok, devleti sata sata bitirmişler, geriye kalanların da eti budu belli... Sermaye burnundan kıl aldırmıyor. Teşvik üstüne teşvik, vergi indirimi üstüne vergi indirimi alıyor. Peki, geriye ne kalıyor? Kanı emilecek 70 milyonluk emekçi halk...

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yazısız” terimi, karikatürlerde çizginin kendi başına her şeyi anlattığı durumlar için kullanılır. Biz de aşağıda kendi başına her şeyi anlatan bir karikatür yayınlıyoruz. Aşağıdaki yazı, bugün Başbakan “Baş Danışmanı” olarak göreve getirilmiş olan Yiğit Bulut’a ait. Çok eski değil: 14 Şubat 2008’de yazılmış. Günümüzde iktidarda olan insan malzemesini anlatmak bakımından mükemmel bir yazı. Yoksa Yiğit Bulut o gün de saçmalıyordu, bugün de! Karikatürümüz “yazısız” ama yine de bir noktaya işaret etmeden geçemeyeceğiz: Yiğit Bulut Erdoğan’da gördüğü Hitler karşısında ne demiş? “Gidecek başka yerimiz yok”! Bulut, kişisel düzeyde gidebileceği yeri bulmuş!

Gerçek'i paylaş:
yiğit bulut beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri