tümtis

Author(s): 

Bugün Türkiye'de gözlerin bu yürüyüşe çevrildiği bir aşamada, işçi sınıfının acil sorunlarını gündeme getirme çabasını anlamak mümkündür. Ancak madem bu sorunlar ortadadır ve acildir, esas ihtiyaç sendikaların patronlardan ve patron partilerinden bağımsız bir güç birliği oluşturmalarıdır. Sendikalar önü çekmelidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

31 Ocak pazar günü saat 13.30'da Kent Meydanı'nda Tümtis (Tüm Taşıma İşçileri Sendikası) tarafından kıdem tazminatının kaldırılmasına karşı bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

TÜVTÜRK direnişi devam ediyor!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Araç muayene ve bakım işleri yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı TÜVTÜRK istasyonunda Türk-İş'e bağlı Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (Tümtis) bir yıldır örgütlenme çalışması yapıyordu. Şubat ayında yasal çoğunluğu sağlayarak bakanlığa başvurdu. Ancak TÜVTÜRK, Kocaeli istasyonlarında çalışan işçilerin anayasal haklarına saygı göstermek yerine Gebze’de sekiz, Köseköy’de üç işçi olmak üzere toplam 11 işçiyi işten çıkarttı. İşten çıkarmalar ve baskılar karşısında geri adım atmayan işçiler 17 Mart'ta direnişe başladı. Aşağıda Tümtis örgütlenme sekreteri Muharrem Yıldırım ve TÜVTÜRK işçileriyle yaptığımız röportajı aktaracağız.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde (DOSAB) bulunan Me-par Nakliyat iş

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Düzce'deki taşeron PTT işçileri ile verdikleri mücadele üzerine bir röportaj yaptık. Hem taşeron çalışma sisteminin ortaya çıkardığı zorluklar hem de mücadele yöntemi ile ilgili oldukça verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Diğer illerdeki taşeron işçilerin mücadelesine yön verebilmek ve sendikaları uyarabilmek adına bu röportajı sizlere sunuyoruz.  

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi isyanı sonrasında başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin çeşitli semt ve bölgelerinde isyan şekil değiştirerek forumlarda can buldu. İsyanın işçi ve emekçilerle bütünleşmesi gerektiği fikriyle ortaya çıkan Bursa Emek forumu Gezi isyanı, sonrası ve yapılması gerekenlerle ilgili farklı görüşleri bir araya getirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2007 yılında örgütlenme çalışmalarına hız veren TÜMTİS sendikasına karşı patronların şikayeti ile operasyon düzenlenmiş ve sendikanın tutuklanan Ankara Şube yöneticileri 6,5 ay sonra mahkemeye çıkartıldıktan sonra serbest kalmışlardı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

63 gün önce sendikalı oldukları için işten atılan TÜMTİS üyesi DHL işçileri; bugün, çıkarıldıkları DHL esenyurt deposu önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tümtis, Mersin limanında işten atılan NÇ Denizcilik işçileri ile birlikte liman işçilerinin sendikalaşma hakkına ve örgütlülüğüne sahip çıkmak için basın açıklaması düzenledi.

Gerçek'i paylaş:
tümtis beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri