Suriyeli göçmenler

Author(s): 

Kendilerinin tuzu kuru, düşünmezler gurbette işçi emekçi olanı, anlamazlar halden. Avrupa’ya karşı yapılan referandum şovları oralarda yaşayan vatandaşlarımızı en fazla ekonomik açıdan vuracaktır. Referandum şovlarından dolayı gurbetteki vatandaşlarımız işlerinden olacak ya da zorluklar çekecektir. İleri aşamalarda toplum içinde hor görülmek bir yana, resmi kanallarda bile mağdur olmaya başlayabilirler. Yani onların gönlü olana kadar, gurbetteki işçinin, emekçinin canını çıkartacaklar!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Suriye’deki savaştan kaçan göçmenler için Ege Denizi’nin bir ölüm denizi haline gelmemesi ve bu insanların güvenli ve serbest  bir şekild

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AB’nin Arap devrimlerini boğmak ve yolundan çıkartmak için yaptıkları anlatmakla bitmez. Libya savaşını o çıkardı. Tunus devrimini eski düzenin adamlarına o teslim etti. Suriye iç savaşı boyunca “muhalifler” adı altında tekfirci ve cihatçı çetelere verdiği destek ile Suriye halklarının eli kanlı katilleri arasında kendine ilk sıralardan yer buluyor. Ama AB’nin kapıları göç yollarındaki mültecilere uzun süre kapalı kalmıştı. Avrupa gericiliğinin ve burjuva partilerinin gösterdiği tutum bu iken, Avrupa halklarının sergilediği tutum ise bambaşka! Mültecilerin Almanya’ya ve Avusturya’ya ilk girişlerinde onları “Göçmenler hoş geldiniz” pankartlarıyla karşılayan binlerden, Danimarka’da oluşan mültecilerle dayanışma ağlarına ve mültecilere kapıyı ancak yarım yamalak açan hükümetlerini protesto etmek için çeşitli Avrupa kentlerinde meydanları dolduran kitlelere kadar Avrupa halkları, Suriye’den göçen kardeşlerini etkileyici bir dayanışma ruhuyla karşıladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Son günlerde Avrupa Birliği’nin (AB) göçmen krizi ile sarsıldığını bilmeyen yoktur.

Gerçek'i paylaş:

Yabancıyı düşman belleme illetinden başka ülkelere gittiğimizde çeken bir halkız. Peki, bizim Mehmet Almanya’yagidince onlar haksız, ama burada biz Suriyelilere aynı şeyi yapınca gene biz haklıyız öyle mi?

Gerçek'i paylaş:
Suriyeli göçmenler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri