Süleyman Soylu

Author(s): 

Türkiye’de siyasi yelpazenin farklı kanatlarında askeri vesayetten, cemaat vesayetinden ya da emperyalist vesayetten söz edilir. Ancak ilk defa Türkiye’de trollerin ülke yönetimine talip olduğunu işitiyoruz. Demek ki bu troller öyle semirmiş, öyle etki kazanmış ki bakanların koltuğunu sarsıyor, hükümette krizlere neden oluyor…

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye’nin emekçi halkının güvenliği ve geleceği sizin yüzünüzden sarsıntı içine giriyor. Operasyonlarda boy gösteren Esedullah Tim adlı karanlık kontraların hesabını hiç vermediniz. Polisin askerin içinde Fethullah Gülen cemaati dışında hangi yapıların örgütlenmiş olduğu ve bunların son dönemde önünün açılıp açılmadığı tam olarak bilinemiyor. Bu ortamda daha yeni Halep vesilesiyle şehirlerin merkezinde şeriat ve Hilafet isteyen gösterilere yol verdiniz. Birisi gerçekten Türkiye-Rusya ilişkilerini dinamitlemek için polis içinden bir El Nusra sempatizanı bulmak istese bunda zorlanacağını iddia edecek çıkabilir mi?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK 15.Genel Kurulu Pendik Green Park Otel'de yapılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Asgari ücret 1350 liralık açlık sınırının altında. Buna rağmen patronlar hala memnun değil. Ağlamaya devam ediyorlar. Asgari ücret 1300 lira olduktan sonra kıdem tazminatının kaldırılması için bastırıyorlar. Artan maliyetlerini işçi çıkartarak karşılamayı hesaplıyorlar çünkü. AKP de yanlarında. Soylu'nun asgari ücret açıklamasına paralel olarak Başbakan Yardımcısı Lütfü Elvan, kıdem tazminatı hakkının kaldırılarak fona devredilmesini öngören yasayı Ocak sonu ya da Şubat başında meclise getirmeyi planladıklarını açıkladı.

Gerçek'i paylaş:
Süleyman Soylu beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri