Serbest Bölge

Author(s): 

HT Solar fabrikasında 3 gün süren grevin ardından grevci işçiler Metal İşçisinin Sesi'nde bir açıklama yaptı. Mücadelenin sürdüğünü söyleyen işçiler patronu uyardı: Unutmayın bir kez yaptık bir daha yaparız!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Tuzla'da güneş paneli üreten Çin sermayeli HT Solar fabrikasında işçiler üretimi durdurdu. İşçiler bir süre önce Birleşik Metal-İş sendikasında örgütlenmeye başlamışlardı. Fabrika yönetimi örgütlenmenin önüne geçebilmek için sarı sendika Türk Metal'i devreye sokmaya çalıştı. İşçiler sarı sendika tuzağına düşmedi ve Türk Metal temsilcilerini fabrikadan kovdular. Karşılık olarak fabrika yönetimi 6 işçiyi işten attı. Zaten işçiler bu süre boyunca işten atma olursa şalter indirme kararını almış ve bu yönde örgütlenmişlerdi. Yani iş bırakmak için hazırdılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Daiyang işçileri Çorlu’da bulunan Avrupa Serbest Bölgesi’ni (ASB) bu sabah 2 saat boyunca araç trafiğine kapattı. ASB’de basın açıklaması yapmak isteyen işçilere polis gaz bombası ve coplarla saldırdı. Polis saldırısı Sonucu, 5 işçi yaralandı, 2 işçi hastaneye kaldırıldı. Uzun süren mücadelelerin ardından patronun yasadışı grev kırıcıları tutanakla tespit ettirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

13 Ocak 2013 günü Çorlu Serbest Bölge’de 60 gündür grevde olan, Birleşik Metal-İş üyesi Daiyang-SK işçileriyle dayanışma etkinliğinde buluştuk.

Gerçek'i paylaş:
Serbest Bölge beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri