Meryem Kurtulmuş

Author(s): 

Devrimci Marksizm dergisinin 10. yılında dergi okurları, devrimci öğrenciler, işçiler ve Marksizmi bir eylem kılavuzu olarak görenler "Devlet, Sosyalizm, Devrim" konferansında bir araya geldi. İstanbul’da Cezayir Konferans salonu tüm gün boyu devam eden konferans süresince tamamen doluydu. Tüm oturumlar Devrimci Marksizm dergisinin Facebook sayfasından canlı yayınlandı, konferansa gelme şansı bulamayan, farklı şehirlerde yaşayan yoldaşlarımız, dostlarımız da konferansı canlı takip etme imkânı buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sungur Savran, Kurtar Tanyılmaz ve E. Ahmet Tonak’ın hazırladıkları Marksizm ve Sınıflar başlıklı makaleler derlemesi Yordam Kitap tarafından yayınlandı. Kitapta hazırlayanların dışında Burak Gürel, İrfan Kaygısız, Meryem Kurtulmuş, Mustafa Kemal Coşkun ve Özgür Öztürk’ün yazıları yer alıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP bir yandan ileri demokrasiden dem vururken, bir yandan da toplumsal yaşamın her alanında, kendi tasarladığı toplumsal yapıya muhalefet eden insanları fişlemeye, sindirmeye, baskı altına almaya çalışıyor. İşçi sınıfının çıkarlarını savunmak, bir yükseköğretim emekçisi olarak sendikal mücadele yürütmek, üniversitelerin piyasalaştırılmasına, ticari birer merkeze dönüştürülmesine, sermayeye peşkeş çekilmesine razı olmamak, AKP açısından affedilemeyecek suçlar.

Gerçek'i paylaş:
Meryem Kurtulmuş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri