maden işçisi

Author(s): 

"Fabrikalardan Haberler" köşesinde farklı fabrikalardan emekçilerin seslerini duyurmaya devam ediyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde bulunan Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik Anonim Şirketinin patronları 15 Tem

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçiler kendilerini bu şekilde azarlama cüreti gösterenlere gereken cevabı verecek güce sahiptir. Ama bunun için mücadeleye daha sıkı bir şekilde sarılmak gerek. Mücadelenin ilk adımı referandumda özelleştirmeye HAYIR demek ve “İşçi alınsın üretim artsın” sloganını daha gür bir şekilde söylemektir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Zonguldak maden işçisinin özelleştirmeye karşı 14 Temmuz günü yaptığı başlangıç niteliğindeki eylem, 15 Temmuz darbe girişim

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Emniyet müdürü sendika yöneticilerine Gezi ve Artvin Cerattepe olaylarının yaşanmasını istemediğini söyleyerek sendikayı ve Zonguldak işçi sınıfını tehdit etmiştir. Onu bu toplantıya çağıran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bakan Berat Albayrak Zonguldak işçi sınıfına silah göstermiş olmaktadır. Karadon madencilerinin gazetecilere saldırması esnasında sıradan bir sivil polisin silah çekmesi bunun yanında hiçbir şey değildir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet, eylemi sonlandırmak için yoğun çaba sarf ediyor. İşçileri tehdit ediyor. Ailelerini tehdit ediyor. Polisi maden ocağının kapısına dikip aileleriyle görüşmelerine mani oluyor. İşçilere su ve şeker ulaştırılmasını engelliyor. İşçileri cebren madenden çıkartmak için operasyon hazırlığı yapıyor. Devletin yapmadığı tek şey, işçilerin alınteri dökerek çalıştıkları ve ürettikleri 4 ayın ücretinin ödenmesini sağlamak. İktidarın medyasında ise ölümüne mücadele eden maden işçilerini göremiyorsunuz. Ancak bu işçilerin marjinal, terörist, paralelci benzeri karalamalarla bu medya organlarında hedef gösterilmeleri yakındır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Soma'da maden işçilerinin dün başlattıkları oturma eylemi devam ediyor. 

Gerçek'i paylaş:
maden işçisi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri