levent tüzel

Author(s): 

Koca bildirgede işçi ve emekçi kelimesi geçmiyor. Emek kelimesi de yok. “Geçimde adalet yoktur” alt başlığı altında işçinin ve emekçinin talepleri değil patronların çıkarları savunulmaktadır. Doğru duydunuz! İşçinin emekçinin adının geçmediği yerde CHP’nin bildirgesi “belirsizlik ve keyfilik girişim özgürlüğünü yok etmektedir” diyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Biz, HDP’nin seçim hükümetine girmesini, bu hükümet demokratik olduğu için değil, barış taraftarı olduğu için değil, gerici olduğu için, savaş hükümeti olma özlemi içinde olduğu için önerdik.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Davutoğlu halkın ülkeyi tek başına yönetmek için uygun görmediği bir başbakandır, ama eğer seçimlerden 7 Haziran’a benzer bir sonuç çıkarsa koalisyon arayışlarıyla geçecek bir 45 günü daha sayarsanız, halkın kendisini reddetmesinden sonra tam altı ay ülkenin başında kalmış olacaktır. Alın size demokrasi! Tayyip Erdoğan ve AKP 1982 anayasasını bile demokrasi yönünden ihlal etmeyi başarmış bir ekiptir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yeni Bosna’da bir küçük atölyede ticarete atılan Aynur Bektaş ve Süreyya Bektaş’ın HEY Tekstil firması Anadolu’nun çeşitli illerinde fabrikaları olan büyük bir tekstil işletmesine dönüştü. Fason üretimde ön plana çıkan Hey Tekstil’in patronları bu yükselişlerini işçinin alınterini sömürerek gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
levent tüzel beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri