Kemal Kılıçdaroğlu

Author(s): 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP’yi ziyaret etmiş. HDP’liler ne çok sevinmiştir! Sonuç olarak partinin eş başkanlarını hapse attıran, Kılıçdaroğlu’nun ta kendisi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

“Sosyal medyada zaman zaman gereksiz tartışmaların yaşandığına şahit oluyorum. Son günlerde şahsım ve partim üzerinden yine böyle malayani bir tartışma başlatıldı. Benim adıma (…) Cumhurbaşkanlığı sözcüsü konuşur. Dolayısıyla başka kimse benim adıma söz sahibi değildir konuşamaz. Kim konuşuyorsa, onlar fitne üretiyor. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.”
Tayyip Erdoğan böyle konuştu. Bizi ilgilendiren ilk nokta şu: Neden böyle “malayani” tartışmalar oluyor AKP içinde? Cevap çok yalın: Referandum, her şeye rağmen bir yenilgi oldu da ondan herkes birbirine giriyor.
“Hayır” tarafında ise derhal 2019 tartışması başladı. Tayyip Erdoğan’a karşı cumhurbaşkanı seçimini kazanacak bir aday aranıyor. İnsan hayretlere düşüyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yenikapı mutabakatı denen sözde “milli” mutabakatın özünde NATO’cu, Amerikancı bir dolar ve borsa mutabakatıdır. Bu mutabakatın temelinde demokrasi ve özgürlükleri bırakın, darbe karşıtlığının bile yeri yoktur. Dolayısıyla da çatırdayan mutabakatın tamamen çökmesi hatta yeni darbeleri tetiklemesi de Erdoğan ve AKP’nin sermayeyi ve emperyalizmi ikna ederek burjuva muhalefetini bir kez daha arkasına dizmesi de mümkündür. Her durumda kaybeden işçi ve emekçiler olur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan Davutoğlu’nu azletti ya, şimdi “ah vah” korosu, “yandık bittik” lobisi, “diktatör” edebiyatı yine zincirlerinden boşanacak.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kılıçdaroğlu ne güzel konuşmuş: “Eşkıya şehre inmiş, silahlanmış, orada duruyor.” Soralım: “Eşkıya şehre inmiş” derken Miray bebeği mi kast ettiniz beyefendi, yoksa onu öldüren keskin nişancıyı mı?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

CHP’den hâlâ umudu olanlara, “demokratik” kazanımlar bekleyenlere büyük bir ders daha!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi ile başlayan halk isyanı Erdoğan'dan ve onun iktidarından kurtulma isteğinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyordu.

Gerçek'i paylaş:

Erdoğan’ın ne yapıp edip AKP’nin içinde olduğu bir koalisyon hükümeti kurdurmaktan başka şansı yoktur. Ancak hükümetin içindeki bir AKP Erdoğan’ın yargılanmasını durdurabilir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran seçimleri şımarık, kibirli ve hoyrat bir iktidarın yaşadığı ağır bir yenilgi oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tam bu sırada, hiçbir işe yaramayacağı belli olan 30 Mart’ta ve sınırlı bir yararı olacağı belli olan cumhurbaşkanı seçiminde kurtuluş aramış olan solun bir kanadı, Birleşik Haziran Hareketi, 7 Haziran seçimlerinin çok da önemli olmadığını ortak pozisyon olarak benimseyebilmişse, bu somut durumun somut analizini yapamadığı içindir.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Kemal Kılıçdaroğlu beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri