Hatay

Author(s): 

Erdoğan alenen işçi düşmanlığı yapıyor. AKP’nin işçi bürosu gibi çalışan Hak-İş yöneticileri elbette susacak. Peki Türk-İş ne yapıyor? Türk-İş yönetimi üç maymunu oynamaktan vazgeçmelidir. Sadece işçi sınıfının hakları gaspedilmekle kalmıyor. İşçi sınıfının en güçlü örgütlenmesinin altı kazınıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Paroşenko da Gürcistan’ın eski cumhurbaşkanı Mikail Saakaşvili’yi Ukrayna’nın Odesa kentine vali yaptı. Yanlış okumadınız, gözlerinizi ovuşturmayın. Belki de tarihte ilk kez bir ülkede cumhurbaşkanlığı yapmış biri, başka bir ülkenin valisi oluyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçtiğimiz günlerde Hatay’da suçüstü yakalanan ama valinin himmetiyle savcının elinden kurtarılan TIR, Türkiye siyasi tarihinin ikinci ünlü ve meşum kamyonu olmayı hak ediyor. Ama nerede bunu gerçekten bir dava haline getirecek siyasi güçler, basın, yazarlar!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hatay, üç isyan şehidi verdi… Devletin korkusu kitlenin öfkesini büyüttü. Sömürgeci TC hem Kıbrıs’ı ikinci Hatay yapıp ilhak etmek istiyor, hem de Kıbrıs 2013 isyanının ikinci Hatay’ı olmasın diye korkuyor! Kıbrıslılar da ikinci Hatay olmaktan, TC’ye tamamen bağlanmaktan korkuyorlar. En nihayetinde geldiğimiz noktada “Ya Hatay olacağız, ya Hatay olacağız!”

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Halk isyanı bize birbirimizi kucaklamayı öğretiyor. Ama sadece kendimize benzeyenleri değil, daha da önemlisi benzemeyenleri de, toplumun yüzde 99’unu da kucaklamayı bilmeliyiz. Gezi Parkı’nın ve ODTÜ’nün ağaçları elbette önemli. Ama mezhep savaşının koskoca bir Alevi toplumu için yarattığı dehşet verici tehlike de en az o ağaçlar kadar önemli!

Gerçek'i paylaş:

 

Davutoğlu ve Güler görevden alınmalıdır!

Reyhanlı hakkındaki bütün belgeleri açıklayın!

Hakikati ortaya çıkartan erleri serbest bırakın!

26 Mayıs 2013 günü toplanan Devrimci İşçi Partisi merkez Komitesi aşağıdaki sonuç bildirgesini kamuoyuna açıklamıştır.

Gerçek'i paylaş:

Yaşanan katliamın ardından haklı olarak yükselen tepkinin yönelmesi gereken adres genel olarak Suriyeli mülteciler olamaz. Suriye’de yaşananların baş sorumlusu olan ABD emperyalizmi ve İsrail Siyonizmi’dir. Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın tüm bölgede oluşturduğu mezhepçi cephe emperyalizmin ve Siyonizm’in oyununu oynamaktadır. Türkiye derhal Suriye’deki gerici, emperyalizm yanlısı ve mezhepçi muhalif silahlı güçlere lojistik, askeri ve mali desteğini kesmelidir. Mülteci kamplarında silahlı eğitimlere son verilmelidir. Tüm mezheplerden ve milliyetlerden emekçi halkın yükselteceği ortak talep AKP hükümetinin Suriye’den elini çekmesi olmalıdır. 

Gerçek'i paylaş:
Hatay beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri