demirtaş

Author(s): 

Güneş balçıkla sıvanmaz. Deniz bitti. Ülke ekonomisinde de aile bütçesinde de artık borç borçla dönmüyor. Erdoğan ve AKP, 16 yıllık iktidarlarının ardından ülkeyi yabancı sermayenin, vatandaşı modern tefecilerin (bankaların) eline düşürdü. Dünyanın en çok çalışan ama en az kazanan işçileri bizde. Ortalama 48 saat çalışıyoruz. 60 saatten fazla çalışanların oranı Yunanistan’ın iki katı ama iflas etmiş Yunanistan’da bile işçiler bizden daha fazla kazanmaya devam ediyor. Milletin tüm birikimleri özelleştirmelerle yerli/yabancı tekellere peşkeş çekildi. OHAL grev yasaklarıyla işçinin hak aramasına engel olmak, patronların önünü açmak için kullanılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parlamentoda yer alan iki muhalefet partisinin, başka şekilde söylersek ülkenin ikinci ve üçüncü büyük partilerinin liderlerini siyasetten men etme hevesini itiraf ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Daha olay olur olmaz polisin gaz bombasıyla kitleye saldırması failin kim olduğuna dair en açık işareti vermektedir. On binlerce kişinin toplandığı bir meydanda henüz bir bomba patlamışken, kitlelerin paniğe kapılması bir faciayı tetikleyebilecekken bu alana gaz bombasıyla müdahale edilmesi parça tesirli bombadan bile daha vahim sonuç yaratabilirdi. Bu anlamda polisin adeta bombalı provokasyonun tamamlayıcısı olarak hareket etmesi dolayısıyla bu hareket emrini verenlerin ortaya çıkarılması en az bombalı provokasyonun faillerinin bulunması kadar önemlidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Burjuva partileriyle koalisyonu reddetmek, HDP'yi siyasetsiz bırakmaz. Tam tersine parlamentodaki her sandalye çok önemlidir. İş ki parlamento kürsüsü isyanları, grevleri ve Serhildanları birleştirmek için kullanılsın.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bursa Demirtaş sanayi bölgesi, Ena Tekstil fabrikasında çalışan üç işçi sendikalı oldukları için, çeşitli bahanelerle işten çıkartıldılar

Gerçek'i paylaş:
demirtaş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri