Burak Gürel

Author(s): 

Revolutionary Marxismis a brand new journal of theory with quite a long history. The irony derives from the fact that this journal is the English edition of a journal that has been published in Turkish for ten years. Devrimci Marksizm has now brought out its first special annual issue Revolutionary Marxism 2017.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci Marksizm dergisinin 10. yılında dergi okurları, devrimci öğrenciler, işçiler ve Marksizmi bir eylem kılavuzu olarak görenler "Devlet, Sosyalizm, Devrim" konferansında bir araya geldi. İstanbul’da Cezayir Konferans salonu tüm gün boyu devam eden konferans süresince tamamen doluydu. Tüm oturumlar Devrimci Marksizm dergisinin Facebook sayfasından canlı yayınlandı, konferansa gelme şansı bulamayan, farklı şehirlerde yaşayan yoldaşlarımız, dostlarımız da konferansı canlı takip etme imkânı buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sungur Savran, Kurtar Tanyılmaz ve E. Ahmet Tonak’ın hazırladıkları Marksizm ve Sınıflar başlıklı makaleler derlemesi Yordam Kitap tarafından yayınlandı. Kitapta hazırlayanların dışında Burak Gürel, İrfan Kaygısız, Meryem Kurtulmuş, Mustafa Kemal Coşkun ve Özgür Öztürk’ün yazıları yer alıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek Gazetesi’nin sayfalarında ve internet sitemizde 1 Mayıs’a giderken, işçi sınıfına meydanlarda buluşma çağrımızla birlikte işçi hareketi ve sınıf mücadelesi açısından önemli konularda haber ve analizlere yer veriyoruz. Bunun yanı sıra 1 Mayıs’a ilişkin geçmiş yıllarda kaleme alınan ama bugün de mücadeleye ışık tutacak analizleri barındıran üç ayrı yazıyı da bir kez daha yayınlıyoruz.

Bunlardan ilki İşçi Mücadelesi gazetesinin Nisan 2006 tarihli 7. Sayısında yer alan ve 1 Mayıs’ın tarihine ilişkin bir kaynak niteliği taşıyan bir yazı. Diğer ikisi ise 2010 1 Mayıs’ının ardından yoldaşlarımız Sungur Savran ve Burak Gürel tarafından yazılan ve 9 Nisan 2010 tarihinde Radikal İki’de yayınlanan yazılar.

Gerçek'i paylaş:
Burak Gürel beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri