batı şeria

Author(s): 

Filistin tarihi, halkın örgütleri aştığına çok kez tanıklık etmiştir ve İntifada bunun görkemli örneklerinden biridir. 30. yılında da korsan İsrail’e karşı direniş tek yoldur. Bu yolda Filistin halkını yalnız bırakan her kim olursa kendi geleceğini de kararttığını bilmelidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), İsrail’in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında devam ettirdiği yerleşim yerleri inşasını derhal ve tamamen durdurmasını talep eden bir kararı 23 Aralık 2016 tarihinde kabul etti. Bu kararın geçmesi, ABD’nin Güvenlik Konseyi’nde İsrail aleyhine benzer bütün karar tasarılarında kullandığı veto olanağını bu kez kullanmaması, çekimser oy kullanması sayesinde oldu.

Karar, görev süresinin sonuna iki hafta kadar bir zaman kalmış bulunan ABD’nin “topal ördeği” (ABD’de dönemi dolan, ancak yeni başkan göreve başlayana kadar görevini sürdüren başkanlar için kullanılan tabir) Obama’nın, halefi Trump yönetiminin dış politikada elini kolunu bir nebze olsun bağlamaya yönelik hamlelerinden birisi gibi okunabilir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi (BDS Türkiye), geçtiğimiz günlerde Fransız yargıtayının gayri meşru İsrail devletine yönelik boyko

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
Eli kanlı İsrail Devleti bir aydır işgal altında tuttuğu Batı Şeria’ya baskılarını sürdürürken 11 gündür Gazze’ye uyguladığı hava ve de
Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Filistin için İsrail'e boykot girişimi, bugün 13 Temmuz Pazar saat 17.00'de İsrail saldırılarını protesto et

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Siyonist İsrail'in, son 2 haftada işgal edilmiş Batı Şeria'da yaptığı operasyonlar İstanbul'da protesto edil

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti, hükümetin Suriye politikası açısından fiyasko olarak nitelenmeli.

Gerçek'i paylaş:
batı şeria beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri