atanamayan öğretmenler

Author(s): 

24 Şubat gecesi sabaha karşı, ataması yapılmayan sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Songur çalıştığı Manisa Organize Sanayi’de faaliyet gösteren Sarp Plastik fabrikasında gerçekleşen iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Merhaba, ben İstanbul’da bir etüt merkezinde çalışmakta olan öğretmenim. Sizlerle çalıştığım alanla ilgili yaşadığım sorunları paylaşmak istiyorum. Ben ve birlikte çalıştığım öğretmen arkadaşlarım tıpkı milyonlarca atanamayan öğretmen gibi özel sektöre mecbur kalanlardanız. Kadrolu atanmak bir yana sözleşmeli olarak bile kamuda görevlendirmelerin iktidar tarafından imkânsız hale getirildiği şu dönemde uzun çalışma saatleri ve düşük maaşlarla çalışmak zorundayız. Sözde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel etüt merkezlerinde öğretmenler günde 10 saate varan çalışma saatleri ile karşı karşıya.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP bir kez daha 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu değiştirmeye soyunuyor. Bir kez daha diyoruz çünkü AKP'den önce de sermaye partileri bu kanunu değiştirmeye çalışmışlardı. Dertleri hep aynı. Kamu çalışanlarının istihdam güvencesini kaldırmak.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Muğla Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nde öğrenim gören öğrenciler 3 Mart 2012 saat 17:00’de Sınırsızlık Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
atanamayan öğretmenler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri