Dora Otel direnişi 29.haftasını geride bıraktı!

Dora Otel işçileri, anayasal demokratik hakları olan sendikalaşma haklarını kullanıp, Tüm Emek Sen'de örgütlenmişlerdi. Çeşitli mobbing ve tehditlerle işçiler işten atılmışlardı.

Dora Otel işçileri her hafta Dora Otel'e bir yürüyüş gerçekleştirip, sendikalı bir şekilde işlerine geri dönmenin mücadelesini veriyor. Her hafta pazar sabahları sınıf dostlarıyla buluşup otel önüne yürüyen işçilere bu hafta Şişli Belediyesi taşeron temizlik işçileri ile birlikte Bakırköy'de 23 gündür grevde olan Bakırköy Belediyesi Byuaş işçileri de destek verdi.
 
İşçiler sık sık "Zafer direnen emekçinin olacak, zafer örgütlü emekçinin olacak, birleşe birleşe kazanacağız" sloganlarını attı. Yürüyüş esnasında bir inşaatın önünden geçen işçiler, orada çalışmakta olan inşaat işçilerine yönelerek Torunlar İnşaat'taki katliam hatırlatıldı ve inşaat işçileri ile birlikte "Taşeron çalışmak ölüm demektir! Taşeron çalışmak yasaklansın!" sloganını attı.
 
Yürüyüşün sonunda bir basın açıklaması gerçekleştiren Dora Otel işçileri, tüm sınıf dostlarını 13 Nisan Pazartesi günü saat 9:00'da Hyatt Otel önüne Hyatt işçilerine destek olmaya çağırdı. Ayrıca Bosch'ta örgütlü olan Türk Metal-İş sendikasına üye olan işçilerin grev kararı selamlandı.
 
Basın açıklamasının ardından Byuaş işçileri de bir konuşma gerçekleştirdi. Eylem sloganlarla sona erdi.
 
Zafer direnen emekçinin olacak!
Birleşe birleşe kazanacağız!
Yaşasın örgütlü mücadelemiz!
Yaşasın sınıf dayanışması!
Taşeron çalışmak yasaklansın!