İzmir'de seçim değerlendirmesi ve 1 Mayıs’a hazırlık paneli gerçekleştirildi

Devrimci İşçi Partisi İzmir İl Örgütü’nün düzenlediği “Sol ne sandı, sandıkta ne buldu? 30 Mart sandıkları gibi geçmedi! 1 Mayıs’sa nasıl hazırlanmalıyız” başlıklı panel, 26 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi.

DİP üyelerinin ve parti dostlarının katıldığı panelde, 30 Mart yerel seçimi ve yaklaşmakta olan 1 Mayıs başta olmak üzere bir süreç değerlendirmesi yapıldı.

Panelin ilk bölümünde ana sunumu yapan Atlen Yıldırım, 3. Büyük Depresyonun derinliği dahil edilmeden yaşanılan sürecin anlaşılamayacağını ve doğru bir müdahalede bulunulamayacağını vurgulayarak, sosyalist solun 30 Mart yerel seçimi aynasına yansıyan parlamentarizm batağına saplandığı gerçeği olduğunu belirtti. Panelin devamında Yıldırım, hiçbir burjuva kampa yedeklenmeden,  sermaye ve onun partilerinden bağımsız bir politika izlemenin önemine değinerek, çözümün bir işçi – emekçi hükümetinin önünü açacak işçi sınıfının merkezinde durduğu ezilenlerin dahil olduğu bir odak yaratmaktan geçtiğini ifade etti.

Panelin ikinci yarısında katılımcılar söz alarak panele katkıda bulunurken, tüm işçi ve emekçilere 1 Mayıs’ta alanlara çıkma çağrısı yapıldı.