Antalya’da Ankara katliamı protesto edildi

Antalya‘da yüzlerce kişi, Ankara katliamını protesto etmek için bir araya geldi. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı biraraya gelen kitle saat 17.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaya başladı. Cumhuriyet Meydanı’na Ankara Barış Mitingi’nde katledilen şehitlerimiz için taziye çadırı kuruldu. Ayrıca meydan Ankara şehitlerin resimleri ile donatıldı.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı eylemde, basın açılamasını KESK dönem sözcüsü Kadir Öztürk okudu. Kadir Öztürk basın açıklamasına,”Katiller, halk düşmanları, savaş tacirleri, faşistler, sizden korkmadık korkmayacağız” sözleri ile başladı. Basın açıklamasında Ankara Barış Mitingi’ne düzenlenen saldırıdan AKP hükümetinin sorumlu olduğuna değinirken,”Amaçları, korkuyu yaygınlaştırıp bütün ülkeye yaymaktır. Hedefleri, iktidarları önünde ki engeli kaldırmaktır.” denildi.

Basın açıklaması sonrasında şehitler için kurulan taziye çadırı önünde oturma eylemi başladı. Eylem alanını gerek fiziki gerek psikolojik olarak taciz eden polis 23:00 sularında taziye çadırı önünde bekleyen kitleye müdahale etti.

Yapılan sert müdahale sonrası taziye çadırı talan edilirken dört kişi gözaltına alındı. Antalya’da Ankara katliamıyla ilgili eylemler yarın da(12 Ekim) devam edecek. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin iki günlük grevi kapsamında 12 Ekim’de Antalya’da yürüyüş yapılacak. Grev yürüyüşü için saat 11:00’de Aydın Kanza Parkı’nda toplanılarak, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirilecek.