MSGSÜ’de 10 Ekim anması

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, tam iki yıl önce gerçekleşen 10 Ekim katliamının yıldönümünde yitirdiklerimizi anmak, katillerden hesap sormak için Bomonti Kampüsü’nde bir araya geldi. Öğrenciler, kampüsün dört bir yanını ölenlerin fotoğrafları ile donattı ve katliamın gerçekleştiği saatte, 10:04’te, Ankara Tren Garı önünde hayatını kaybedenler için saygı duruşu gerçekleştirdi.

Daha sonra saat 12:30’da kantinde toplanan öğrenciler, “10 Ekim’i unutturmayacağız! Adalet istiyoruz!” pankartıyla yemekhaneye ve bahçeye yürüyerek basın açıklaması okudu. Yürüyüş boyunca, “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP!”, “10 Ekim’i unutma, unutturma!”, “Katillerden hesabı gençlik soracak!” ve “Katil devlet hesap verecek!” sloganları atıldı. Yemekhanede ve bahçede okunan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

10 Ekim Katliamı’nın üstünden 24 ay geçti, katiller yargılanmadı, istifa eden olmadı. 10 Ekim’in üstünden iki yıl geçti ama biz unutmadık, unutturmayacağız. Adalet istemeye, adalet için mücadele etmeye devam ediyoruz.

10 Ekim’de iktidar hırsı ile savaş çığırtkanlığı yapanların kanlı politikaları 102 can aldı. Katilleri tanıyoruz. Gençlik Ankara Garı’nda en gerçek yüzünü bize gösteren katillerden hesap sorana dek mücadeleye devam edecek!