Fikret Başkaya davasına çağrı

Fikret Başkaya davasına çağrı

Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı (Özgür Üniversite) başkanı, yazar Fikret Başkaya hakkında, 7 Kasım 2016 tarihinde ozguruniversite.org sayfasında yayınlanan “Asıl Terör Devlet Terörüdür” başlığını taşıyan yazısı gerekçe gösterilerek terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştır. Davanın ilk duruşması 21 Mart Perşembe günü saat 09:30’da görülecektir.

Bu davada yargılanmak istenen yalnızca Fikret Başkaya’nın şahsı değil aynı zamanda, yüzyıllardır dünya çapında emperyalizme, Siyonizme ve sömürüye karşı verilen mücadele geleneğidir. İstibdad cephesi gerek kolluk güçleriyle gerek mahkemeleriyle bu mücadelenin önüne geçmek için elindeki tüm baskı araçlarını kullanıyor, burjuva hukukunun dahi tanıdığı ifade özgürlüğünü ayaklar altına alıyor.

Bu dava ne ilk ne de sondur. Tüm alanlarda olduğu gibi mahkeme salonlarında da mücadeleyi yükseltmek, istibdada karşı durmak için 21 Mart Perşembe günü Devrimci İşçi Partili Avukatlar olarak Ankara Adliyesinde olacağız. Tüm dostları dayanışmaya çağırıyoruz.