Ring aracında tecavüz tehdidi!

OHAL fırsatçıları işkenceye devam ediyor. Bu defa Malataya’da bir kadın siyasi tutsak ring aracında tecavüzle tehdit edildi.

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutsak Ayşenur Aslan’ın aynı odada kaldığı arkadaşları yakın zamanda tahliye oldular. Aslan’ın tahliye olan arkadaşlarının anlattıklarına göre 22 Ağustos Pazartesi günü Ayşenur Aslan hastaneye götürülmek üzere ring aracına bindirildi. Araç hareket ettikten sonra tutsağın konulduğu odanın kapısı bir asker tarafından zorlandı. Asker kapıyı açamayınca diğer askerlerden odanın anahtarını istedi. Diğer askerlerin hareket hâlindeyken odanın kapısını açamayacaklarını söylemeleri (diğer askerlerin sözlerinin Aslan’ın uğradığı tacizle bir alakası yok, bu tutsakların kaçmaması amacıyla uygulanan bir kural sadece) üzerine tacizci asker kapıyı zorlamaya devam ederek ring aracında “Ben buna tecavüz edeceğim” diye bağırdı. Odada bulunan Ayşenur Aslan ise yaşananlar üzerine sinir krizi geçirdi.

Ayşenur Aslan ring aracına hastaneye gitmek üzere bindirilmişti. Hastaneye ulaşır ulaşmaz orada bulunan doktora ve rütbeli bir askere uğradığı saldırıyı anlattı. Aldığı cevap ise “Bizim askerimiz öyle bir şey yapmaz” oldu! Aslan koğuşa döndükten sonra da krizler geçirince gardiyaların koğuştaki diğer tutsaklara açıklaması “Arkadaşınızın psikolojisi bozuk her halde, o yüzden bu hâlde” oldu.

Hapishanelerde işkenceler koğuşla, hücreyle sınırlı kalmıyor. Tutsak neredeyse işkence orada! Düşünün ki hastaneye gitmekte olan hasta bir kadın siyasi tutsak, ring aracında tecavüz tehdidiyle karşı karşıya kalıyor. Yetmiyor Aslan’ın yaşadığı travmayı gördüğü hâlde olaya doktor bile inanmıyor. Sanki dışarıda kadınlar arasında hiç kimse tacize uğramıyor, sanki etrafta hiç tacizci tecavüzcü yok da kadın tutsak anlattıklarına karşılık “yok canım olur mu öyle şey, hele ki bizim askerimiz?” mihvalinde cevaplar alıyor.

Dışarıda maruz kaldığı taciz, tecavüz kadınların karşısına hapishanelerde misliyle çıkıyor. Kim bu tacizlerin, tecavüzlerin faili? Sizin askeriniz, sizin memurunuz! Sizin polisiniz değil mi ki kundaktaki bebeğe tecavüz tehditleri savuran? Affedersiniz, şu an suçlayabileceğiniz birileri var değil mi? Sizin askeriniz değildir, “FETÖ” askeridir o (!)