İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy 4. sayısı çıktı!

Çorlu ve Çerkezköy bölgesinde çeşitli fabrikalardan işçilerin çıkardığı İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy Bülteni’nin 4. sayısı çıktı.

Bültende daha önceki mücadele deneyimlerini ve şu an fabrikalarda yaşanan sorunları aktaran işçi mektuplarının ortak vurgusu işçilerin ancak birlikte ve örgütlü bir şekilde mücadele ederlerse sorunlarını aşabilecekleri, bu güçten başka güvenilecek bir şey olmadığıydı. Bültende ayrıca iş cinayetlerinden uzun mesai saatlerine, düşük ücretlerden taşeron çalışmaya hepsinin sorumlusunun patronların daha fazla kâr hırsı olduğu ifade edilerek işçi sınıfının hakkı olanı alabilmesi için güçlerimizi birleştirme ve örgütlenme çağrısı yer aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren işçi servislerinin duraklarında ve servislerin içinde dağıtılan binlerce bülten, işçilerin yoğun ilgisi ile kısa sürede tükendi.

İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy Bülteni, önemli bir işçi havzası olan bölgede işçi ve emekçilerin sesi olmayı hedefliyor. Bültenin faaliyetlerini İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy Facebook sayfası üzerinden de takip ederek iletişim kurabilirsiniz. 

Bültenin son sayısını okumak için tıklayın.