İşçi bültenlerine kardeş geldi: İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy çıktı!

Metalden turizme, tekstilden belediyeye ve kamuya çeşitli sektörler bazında, önemli bir işçi havzası olan Bursa'da ise kent bazında, işçi ve emekçilerin sesi olmaya çalışan bültenlere, Çorlu ve Çerkezköy'den kardeş geldi.

Şubat ayının sonlarına doğru "İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy"ün ilk sayısı fabrikalardan işçi ve emekçilerin katkılarıyla hazırlandı, Çorlu Çerkezköy bölgesindeki işçi ve emekçilerle buluştu! "Çalıştığımız fabrikalar, üyesi olduğumuz sendikalar farklı olsa da, sendikasız olsak da çıkarlarımız ve amaçlarımızın bir olduğunu biliyoruz. Aynı sınıfın parçalarıyız. Sermayeye karşı işçilerin birliğini, sınıf uzlaşmasına karşı sınıf mücadelesini, sendikal örgütlenmeyi, sendikalarımızın patronlardan ve hükümetten bağımsızlığını, işçi sınıfının uluslararası birlik ve dayanışmasını savunuyoruz. İnsanca bir yaşam, sınıfsız, sınırsız, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya istiyoruz. Bu düşünceleri paylaşan tüm mücadeleci işçileri birlikte mücadeleye çağırıyoruz." diyerek işçilere seslendi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren vardiya değişimlerinde işçi servislerine dağıtıldı. İşçi servislerinin kalktığı duraklara duvar gazeteleri asıldı. İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy, işçi sınıfının sesi olmak için ilk sayının gördüğü yoğun ilginin verdiği motivasyonla çalışmalarına devam edecek.

İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy’ün ilk sayısını indirmek için buraya tıklayın.

İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy’ü Facebook üzerinden de takip etmek isterseniz için buraya tıklayın.