Devrimci İşçi Partisi Tuzluçayır halk direnişinde

Halk isyanının ilk günlerinden itibaren meydanlara çıkan Tuzluçayır halkı, direniş alanı oluşturdu. Çadırlarla 24 saat kalınan alanda 3. günden beri DİP çadırı da bulunuyor.

 Direniş komiteleri tarafından direniş alanının her türlü işi yapılıyor, her gün saat dokuz civarında halk alana geliyor, forum düzenleniyor bir önceki günden bahsediliyor, yeni kararlar için alanda bulunan herkese söz veriliyor, fikirler dinlenip oynalıyor ,kara alınırsa yazılı hale gelip direniş alanının duvarlarına asılıyor. Alanda gazetelerimiz yüksek sesle okunuyor ve tartışılıyor. 10 gündür bu alanda halk barış ve birlik mesajları veriyor, haklı mücadelesini kazanacağına kuşkusu yok annelerimiz babalarımız ve babannelerimizin. Türküler söyleniyor, şiirler okunuyor, bir an sessizlik oluyor ki 70 küsur yaşında bir anamız yumruğunu havaya kaldırıp devrim şehitleri diyor, mahalleli "haziran direnişçileri"ni, şehitlerini unutmuyor HALK YOLDAŞLARINI UNUTMUYOR! 

Ethem yoldaşın katilinin serbest bırakılmasına karşı imza kampanyası yürütülüyor , bundan sonra yapılması gerekenler tartışılıyor , siyasi tutsakların özgür bırakılması için çağrılar yapılıyor . 

Duvarlarda tutuklu yoldaşların fotoğrafları yer alıyor, gezi direnişinin simge haline gelen fotoğrafları ve mahallelinin çekmiş olduğu nice fotoğraflar, yazılmış yazılar hemen yanlarına iliştirilmiş durumda. Mahallede direniş alanında çocuk oyun atolyesi kurulmuş ve küçük yoldaşlarımızın emekleri duruyor orada. Tuzluçayır direniş komitesi alanın girişine büyükçe Ethem, Ali, Mehmet, Abdullah ve Medeni 'nin fotografları yer alıyor. En büyüğünden en küçüğüne kadar mahalleli direnişini sahiplenmiş, aldığı suyu unutmamış, bırakmaya da niyeti yok Çünkü : BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM!