Ege Üniversitesi’nde 6 Kasım hazırlıkları sürüyor

Ege Üniversitesinde kayıt haftasından itibaren Devrimci İşçi Partili Öğrenciler, üniversite öğrencilerini sınıf mücadelesine çağıran çalışmalar yapıyorlar.

Her hafta Ege Üniversitesinde DİP’li öğrencilerin kurmuş olduğu masalarda, isyanın önemli kalelerinden olan üniversitelerde halk isyanının alevininin tekrardan harlaması ve seslerinin daha gür haykırması için çalışmalar sürdürülüyor. DİP’li öğrenciler, fakültelerde ve öğrencilerin ders ve öğle araları saatlerinde bildiri dağıtımı ve sesli ajitasyon yaparak emekçi çocuklarını kendi bilimini ve ideolojisini üniversitelerde üreten sermayeye karşı sınıf siyasetine çağırıyor.

DİP afişlerinin ve stickerlarının da yoğun olarak yapıldığı Ege Üniversitesinde, ayrıca Bornova ve öğrencilerin kullandıkları duraklar, DİP materyalleriyle donatılıyor. Son olarak DİP’li öğrenciler yaklaşan 6 Kasım’la ilgili bildiri dağıtımı yapıp, halk isyanında tutuklanan DİP’li yoldaşımız Mustafa Cihan Yılmaz’la ilgili hazırlanan afişlerle ilgili çalışmayı yaptılar. Çalışmalar devam edecek.

Patronsuz Bir Üniversite ve Dünya Mümkün!

Para, Satır, Cop Üniversiteden Dışarı!