Renault işçileri kıdem tazminatının kaldırılmasına ve kiralık işçiliğe karşı yürüdü

25 Şubat saat 17:00'de Renault işçileri, kıdem tazminatının fona devredilmesi ve kiralık işçiliğin yasalaşmasına karşı Bursa Kent Meydanı'nda toplanarak Fomara'da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Grup Başkanlığı'na yürüdü.

Kıdem tazminatının fona devredilmesi ve kiralık işçiliğin yasalaşmasına karşı Birleşik Metal-İş üyesi metal işçileri sloganlar eşliğinde İş Teftiş Grup Başkanlığı'na yürüdü. Sendikalaştıkları için işten atılan Cornaglia işçilerinin de katıldığı eylemde ''Sendika hakkımız engellenemez'', ''Renault işçisi direnişin simgesi'', ''Kıdem tazminatıma dokunma'', ''Kiralık işçi olmayacağız'', ''Genel grev, genel direniş'' sloganları ve alkışlar eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından basın açıklamasına geçildi.

Basın açıklamasını Birleşik Metal- İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu gerçekleştirdi. Kıdem tazminatının fona devri ve kiralık işçiliğe karşı alanlarda olacaklarını ve bu eylemlerin yasayı geri çekmeleri için sadece uyarı niteliğinde olduğunu belirten Serdaroğlu, aksi takdirde tüm fabrikalarda üretimi durduracaklarını söyledi.