Ejot Tezmak ve Paksan'da metal grevi başladı

Gaziosmanpaşa'da Ejot Tezmak, Bağcılar'da Paksan Makina fabrikalarında grev başladı. 

Greve ilk çıkan fabrika olan Ejot Tezmak'ta grevci işçiler sabahın erken saatlerinde fabrikada buluştular. Sabah 07.00'de davul zurnalarla halaylarla grev coşkusu başladı.  Fabrikadan toplu çıkış yapan işçiler, direniş çadırının kurulacağı alana kadar yürüdüler. "Direne direne kazanacağızi, isyan-grev-direniş, fabrikalar MESS'e mezar olacak, bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganları atıldı.

Fabrika önünde açıklamalar yapıldı. Birleşik Metal İş şube başkanı ve genel merkez yöneticisi, direnişi selamlayan konuşmalar yaptılar. Ardından destekçi güçlerle birlikte "bu işyerinde grev var" pankartı sloganlarla asıldı. Metal İşçisinin Sesi de işçileri yalnız bırakmadı. "Fabrikalar MESS'e mezar olacak" sloganıyla direniş alanına yürüyen Metal İşçisinin Sesi, metal işçilerinin coşkusuna ortak oldu.

Bağcılar'da bulunan Paksan fabrikası grevin ikinci adresi oldu. Saat 09.00 sularında grev pankartı asıldı. "İşgal-grev-direniş, yaşasın sınıf dayanışması, sandıkları ezdik sıra MESS'te" sloganları atıldı. İki fabrikada da Metal İşçisinin Sesi'nin yeni sayısı işçilere ulaştırıldı.

Direnişçi işçilere KESK, direnişçi Ülker ve Dora işçileri de ziyarete geldi.