Beşiktaş Abbasağa parkında halk kürsüsü kuruldu

Taksim Gezi Parkı’nın polisler tarafından fethedilmesinin ardından tüm Türkiye ayağa kalktı. Gezi parkında, çoluk çocuk gözetmeksizin gerçekleştirilen hunhar saldırının ardından, Taksim çevresi ve İstanbul’un çeşitli mahalleleri ve büyük şehirlerin kentin meydanları yüzbinlerce kişinin katıldığı gösterilere sahne oldu.

Bu protesto eylemleri ilk meyvesini Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda verdi. Çarşı taraftar grubunun, Beşiktaş Abbasağa Parkı’nı, Gezi Parkı’na dönüştürme çağrısına uyan halk, saat 21:00 itibariyle toplandığında Çarşı grubunu parkta bulamasa da biraraya gelerek bir halk kürsüsü oluşturdu. Yüzlerce kişinin katıldığı forumda söz alanlar, Gezi Parkı direnişi ve mücadelenin bundan sonraki seyrine dair fikirlerini belirtti. Topluluğun ortak kanaati ise bu birlikteliğin sürekli olması yönündeydi. Bir sonraki gün yine saat 21:00’de buluşmak üzere sözleşen topluluk, isyanın kolay kolay sönmeyeceğini ispatlamış oldu.

Bir kez sokakların tozunu yuttuktan sonra kendi kabuklarına çekilemeyen bu halk, dileriz ki Abbasağa’daki bu platformu daimi kılarak Beşiktaşlılara ulaşır ve tüm İstanbul’un, tüm Türkiye’nin isyancı mahallelerine örnek olur.