Antalya’da Gerçek gazetesi okur toplantısı düzenlendi

Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü parti bürosunda, 19 Şubat Pazar günü Gerçek gazetesi okur toplantısı düzenlendi.

Gerçek’in Şubat sayısının okur toplantısı, işçi ve öğrencilerin gelmesinden sonra saat 19:00’da başladı. Bir yoldaşımızın gazeteyi sunmasının ardından tartışma bölümüyle devam etti. Okurların aktif katıldıkları bu bölümde Türkiye ve dünya gündemine dair önemli tartışmalar yapıldı.

Türkiye gündemi altında, yaklaşan referandum sürecinde işçi sınıfının neden “Hayır!” demesi gerektiği ve referandumun olası sonuçları karşısında neler yapılması gerektiği konuları önemli yer tuttu. Asıl çalışmanın işçi ve emekçilere yönelik olması gerektiği, inşa edilmeye çalışılan istibdab rejimini yerle bir edecek gücün emekçilerde olduğu vurgulandı.

Dünya gündemi kısmında ise; yaklaşan Üçüncü Dünya Savaşı tehlikesi, ön-faşist hareketlerin yükselişi gibi gerici unsurların karşısında, uluslararası proletaryanın durumu ve görevleri üzerinde duruldu. Toplantı, mücadelenin her durum ve koşul altında devam edeceği vurgusu ile sona erdi.