Ankara’da emekçiler 1 Mayıs için Tandoğan’a yürüdü

Ankara’da 1 Mayıs mitingi bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirildi. Sendika ve demokratik kitle örgütleriyle siyasi parti ve grupların saat 12:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde toplanarak gerçekleştirdiği yürüyüşe binlerce emekçi katıldı. KESK, DİSK, TTB ve TMMOB’nin yanı sıra Türk-İş’e bağlı kimi sendikaların Ankara Şubeleri de Tandoğan’daydı.

Devrimci İşçi Partisi Ankara İl Örgütü mitinge “Kahrolsun İstibdad Yaşasın Hürriyet” ve “Türkiye NATO’dan Çıksın İncirlik Kapatılsın” pankartları ile katıldı. Yürüyüş boyunca DİP kortejinden pankartta yer alan sloganların yanı sıra emperyalizme, istibdad rejimine, işçi düşmanlarına karşı ve emeğin taleplerine dönük çok çeşitli sloganlar atıldı. “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi”, “Yaşasın sosyalist dünya devrimi”, “Ekmek ve hürriyet devrimlerle gelecek”, “İşçinin seçimi sınıf mücadelesi” bu sloganlar içinde yer aldı.

Tüm kortejlerin alana girmesinin ardından devrim şehitleri için saygı duruşuyla başlatılan miting programı kürsü konuşmaları ve konserle devam etti. Konserin ardından tertip komitesinin mücadeleyi meydanların ötesinde her yerde sürdürme çağrısı ile miting sona erdirildi.