Akdeniz Üniversitesi’nde Berkin Elvan eylemi

Akdeniz üniversiteli öğrenciler Gezi isyanı sırasında Okmeydanı'nda başına isabet eden gaz fişeği sonucu yaralanıp 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın 1.yılını anmak için bugün saat 12.00'da merkezi yemekhanede toplandı.

Anma sloganlar eşliğinde yemekhaneden yürünerek başladı. Eylem alanında öğrenciler ''Berkin Elvan için boykottayız'' yazan kızıl bir pankart taşıdılar. Daha sonra pankartın arkasında toplanan kitle Olbia çarşısı'nda ilk önce KYK yoluna yürüyüşe geçti.

Yürüyüş esnasında sıklıkla ''Berkin Elvan ölümsüzdür'', ''Berkin Elvan 15'inde bir fidan'', ''Ceylan'dan Berkin'e katil devlet her yerde'' şeklinde sloganlar atıldı.

Olbia Çarşısına ulaşan kitle çarşı girişinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasından önce Gezi eylemlerinde ölenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunan öğrenciler; "olayın üzerinden 632 gün geçmesine rağmen Berkin Elvan'ın katilinin henüz bulunamadığını ve Berkin Elvan'ın katilinin kim olduğu bilinmesine rağmen hiçbir yargılanma yapılmadığını. Bugün Berkin nezdinde devlet tarafından katledilmiş bütün halk çocukları için buradayız" dedi. Basın açıklamasının ardından öğrenciler Olbia salonunda etkinlik düzenledi. Etkinlik Berkin Elvan belgeseliyle başlayıp saz eşliğinde türkü ve halaylarla devam etti. Etkinliğin ardından hep bir ağızdan atılan ''Berkin Elvan ölümsüzdür'', ''Berkin Elvan Mücadeleye devam'' sloganlarıyla etkinlik son buldu.