Paris'te katledilenler için Antalya'da eylem

Fransa’nın başkenti Paris’te geçtiğimiz günlerde silahlı saldırı sonucu katledilen PKK’nin kurucularından Sakine Cansız ve KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Antalya’da bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Antalya İl Örgütü tarafından düzenlenen yürüyüş saat 13.00'de Kışlahan Halk Bankası önünden başladı. Attalos Heykeli’ne doğru gerçekleştirilen yürüyüş sırasında sık sık “Katiller bulunsun, hesap sorulsun”, “Barışa uzanan eller kırılsın”, “Şehid namirin” sloganları atıldı.

Yürüyüş sonunda Attolos Heykeli önüne gelen kitle burada basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklama şu cümlelerle son buldu: "Bu katliam başta barışa ve halkların kardeşliğine yapılmıştır. Kürt sorununun demokratik çözümüne engel bir provokasyondur. Kadın özgürlüğüne yapılmış bir katliamdır. Başta Fransa olmak üzere bütün uluslararası güçler derhal katillerin bulunup yargılanması için bütün güçlerini ortaya koymalılar. Kürtlere Avrupa’da bile siyaset yapmayı çok gören zihniyeti kınıyoruz. Kürt sorunun demokratik çözümü ve müzakerelerin sürdürülmesi için gerekli adımların atılması için bu katliamın aydınlatılması gerekmektedir.”

DİP militanlarının da destek verdiği eylem, basın açıklaması ile son buldu.