Savas Mihail ve Yosif Abramson yoldaşlardan DİP'li kadınlara kutlama

EEK Genel Sekreteri Savas Mihail Matsas ve Rusya Komünistleri Partisi Yürütme Komitesi Yosif Abramson birer mesaj yollayarak DİP'li kadınların mücadelesini zafer olarak niteledi ve selamladı. Yoldaşlarımızın mesajlarını yayınlıyoruz.

Sizin zaferiniz bizim zaferimizdir!

Sevgili DİP'li yoldaşlar,

EEK Merkez Komitesi ve tüm EEK üyeleri olarak, devlet baskısına karşı, Türkiye işçi sınıfı ve Kürt halkının hakları için, özgürlük, sosyal adalet ve sosyalizm için verdiğiniz ilkeli mücadelenin hukuki savaş alanında kazandığı son zaferi en içten duygularımızla selamlıyoruz.

Tüm dünyada terörizm üzerinden yaratılan histerinin bizzat devlet terörizmi tarafından özgürlükleri boğmak ve derinleşen ekonomik krize karşı yükselen yeni devrimci mücadele dalgalarını bastırmak için kullanıldığı bir dönemde elde edilen bu zaferin politik önemi küçümsenmemelidir.

Bizler,  mahkemedeki cesur duruşlarıyla, gerçek devrimciler için izzetin ne demek olduğunu gösterdiği için DİP'li kadın yoldaşlarımızla gurur duyuyoruz.

Sizin zaferiniz bizim de zaferimizdir. Bu zafer, Ege'nin diğer yakasında  kapitalist ve emperyalist saldırganlığa, AB, IMF  ve Yunanistan ile Avrupa'nın tüm hakim sınıfları tarafından dayatılan kemer sıkma paketlerine, halkımıza bitmeyen bir kabus yaşatan sosyal yamyamlığa karşı direnen emekçi erkek ve kız kardeşlerinizin de zaferidir. Biz kendi acı deneyimlerimizden devlet baskısını, hapishaneleri ve mahkemeleri (EEK sadece bu hafta iki davada yargılandı) gayet iyi biliriz. Ama daha iyi bildiğimiz şey sınıf düşmanımız karşısında verdiğimiz bu mücadelelerin her birinin sonunda daha da güçlü çıkıp geldiğimizdir.

Sizin başarılı mücadelenizin uluslararası bir manası ve önemi var. Bu mücadele, Trotskizm, IV. Enternasyonal'in Yeniden Kuruluşu ve dünya sosyalizmi için mücadele eden tüm savaşçılara özellikle de sosyal kurtuluş mücadelesi içindeki gençliğe ve kadınlara bir ilham kaynağıdır.

Yaşasın DİP!

Yaşasın IV. Enternasyonal!

Dünya Sosyalist Devrimi için İleri!

DEYK (CRFI) Yunanistan Seksiyonu EEK (Devrimci İşçi Partisi) Merkez Komitesi adına

Savas Mihail Matsas

Gelecek zaferlerimiz yakındır!

Sevgili yoldaşlar,

En içten, yoldaşça, komünist ve proleter duygularla,  6 kahraman DİP'li kadını ve partinizi özellikle de son derece çalkantılı bir politik süreçten geçen Türkiye'de kazandığınız bu zafer için tebrik etmenin mutluluğu içindeyim. Sınıf mücadelesi sürmektedir. Gelecek zaferlerimiz de yakındır!

Rusya'dan RPK, ROTFront, RKRP-KPSS, RSD (Russian Socialist Movement), Left Front adına

Yosif Abramson