Gemileri İsrail'den geri alın! Yardımı Gazze'ye çıkarın!

İsrail’in açık denizlerde yaptığı korsanlık Siyonist devletin kendisinin bir korsan devlet olduğunu bir kez daha bütün dünyanın gözleri önünde ortaya koymuştur.

2009 yılının Ocak ayında Gazze’yi bombalayan, yakan, halkını katleden İsrail, bunun ardından bölgeye mutlak bir ambargo uygulamaya başlamıştır. Bugün aralarında Türkiye de olmak üzere çeşitli ülkelerden sivil kuruluşlarının bu ablukayı kırmak üzere Gazze halkına yardım taşıyan gemilerine yapılan İsrail saldırısı sonucunda, belli olmayan sayıda insanın ölmüş ve gemilere Siyonist devlet tarafından el konulmuş olması İsrail’in Gazze halkını açlıkla terbiye etmekte ve bütün dünyaya meydan okumakta ne kadar kararlı olduğunu ortaya koymuş bulunuyor.

İsrail’e bu cüreti verenler, emperyalist destekçileri ABD ve AB ülkeleridir. İsrail Gazze’ye ambargo uygularken, bu destekçileri de Gazze halkına ve hükümetine destek verdiğini iddia ettikleri İran’a yaptırımları sertleştirmeye hazırlanmaktadır. İsrail’e bu cüreti verenler, onun  yardakçısı olan Mısır gibi satılık Arap rejimleridir. Geçen defa yardım konvoyuna saldıranın, yardımın yerine erişmesini engellemeye çalışanın Mısır olduğunu Filistin dostları unutmamıştır. Öyleyse, ne suçlu olan Yahudi halkıdır, ne de bu dava bütün Müslümanların ve yalnızca Müslümanların bir davasıdır. Dava, emperyalizm ve yandaşlarının himayesinde Ortadoğu’da hüküm süren ırkçı İsrail devletiyle hesaplaşmaktır.

Devrimci İşçi Partisi Girişimi, İsrail devletinin korsanlığına karşı kınamaların, süslü sözlerin, tehdit savurmaların gününün geçtiğini ilan eder. Kan dökülmüştür. Yaralılar korsanın elindedir. Gemilerdeki insanlar korsanın elindedir. Korsandan gemileri serbest bırakmasını talep etmek yetmez. Gemileri gidip almak gerekir! Gemileri alıp geri gelmek yetmez. Toplanmış olan yardımı ablukanın perişan ettiği Gazze halkına ulaştırmak gerekir!

Savaş gemilerini yollayın, yardım gemilerini İsrail’den geri alın!
Gazze halkına yardımı savaş gemilerinin korumasında iletin!
İsrail’le bütün askeri anlaşmalar yırtılsın, ilişkiler derhal askıya alınsın!

Tarihi Filistin topraklarında Arap ve Yahudi ulusların birlikte yaşayacağı demokratik, laik, sosyalist bir Filistin!
Ortadoğu’nun ezilen halkları Filistin ve Kürt halklarına özgürlük!
Yaşasın Ortadoğu Sosyalist Federasyonu!

Devrimci İşçi Partisi Girişimi

31 Mayıs 2010