Yeni Türkiye halleri: Gün gelir, sigara içerken cumhurbaşkanına yakalanabilirsiniz!

Fıtrat, kader, afedersiniz Ermeni derken Erdoğan’ın Yeni Türkiye’sinde kapalı alanda sigara içerken cumhurbaşkanına yakalanabilirsiniz. İstanbul Esenler’de bir açılış programına katılan Erdoğan, belediyeye doğru, koruma ve kodaman ordusuyla yürürken, kafede sigara içen gençleri görüyor.

Hani, sınıfta yaramazlık yapanların isimlerini öğretmene bildirmeyi meziyet sanan çocuklar olur ya, hemen yakalıyor cumhurbaşkanı. “Nerede zabıtalar, göstere göstere terbiyesizlik” diye ekliyor. Erdoğan yakaladı mı, affetmez! Yakaladı mı kalayı basar, hakaret onun günlük dilinin bir parçasıdır artık: “Terbiyesiz herif, cumhurbaşkanı söylüyor hala içmeye devam ediyor.” Arada duruma gülen, bunun bir şaka olduğunu zanneden yanındaki belediye başkanlarını da azarlamayı eksik etmiyor: “Gülüyorsunuz ama cezai müeyyidesi var”.

Bugün ülkede, sigara içilen bir çok kafe mevcut. Bunun doğru ya da yanlış olduğunu bir kenara bırakalım. Cumhurbaşkanı sıfatıyla zabıtalara çağrı yapan şahsın, “hemen alın bunu alın alın” ayarında tepki vermesi, Ali kıran, baş kesen bir düzene adım adım kendini hazırladığını gösteriyor.