Tayyip Erdoğan Doğu Perinçek’i Adalet Bakanı yapsın!

Gerçek gazetesi geçtiğimiz Aralık ayı sonunda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Başbakan Erdoğan ile görüşerek Ergenekon davası sanıklarının salıverilmesi pazarlığına oturmasından itibaren AKP-Ergenekon ittifakının oluşmaya başladığını yazdı. Mart başında yapılan Mustafa Koç-Tayyip Erdoğan görüşmesinden sonra ise, Türkiye siyasetinde ortaya çıkan yeni kamplaşmada TÜSİAD’ın “istikrar” düşkünü kanadının halktan korktuğu için Erdoğan’ı ayakta tutmaya yönelik olarak yeni bir cephe oluşturduğunu ileri sürdü.

Biz Ergenekon olarak nitelenen kanadın Erdoğan’ın yanına geçtiğini söylerken on binlerce, yüz binlerce saf insan İşçi Partisi’nin Tayyip Erdoğan karşısındaki en tutarlı güç olduğuna inanıyordu. Bunların büyük bölümü seçimde muhtemelen etkili olsun diye oyunu CHP’ye verdi, ama içlerinde hâlâ İşçi Partisi’ne ve Perinçek’e ciddi bir sempati besliyorlar.

Oysa Erdoğan kampı Perinçek’in Erdoğan’a destek olmaya başladığının gayet iyi farkında. Bu kampın sivri gazetesi Yeni Akit işte bu nedenle Perinçek ile bir röportaj yaptı. Perinçek bu röportajda Erdoğan’a Fethulalh Gülen konusunda açık çek veriyor. Gazete, röportajda Perinçek’in bu konuda söylediklerini şu alt başlıkla ifade etmiş:

“F ÖRGÜTÜ İÇİN BAŞBAKAN’IN YANINDAYIM”

Röportajın Gülen cemaati ile ilgili kısmı şöyle:

“Perinçek: F Örgütü bir Gladyo olduğu için yargının, polisin, ordunun içinde olduğu için onun kökü kazınmalıdır. Kim onun kökünü kazırsa kimse onun elini tutmayacak ve biz orada beraber olacağız. Çünkü bu kök kazıma bir şiddet, haksızlık olayı değil, hukukun gereği..

Yeni Akit: O halde Tayyip Erdoğan’la da beraber mi olacaksınız?

Perinçek: Evet, o konuda beraber olacağız. Yani F Örgütünün kökünün kazınmasında kim varsa. Çünkü Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesi için, Türkiye’de bir halk yönetimi milli yönetim olması için bu şart. Hükümetin F Örgütüne karşı yaptığı her şeyde. Bu örgütün polisini, savcısını, hakimlerini alıyor. (Hükümeti kastediyor).”

Erdoğan twitter’ın “kökünü kazıyor”, Perinçek cemaatin “kökünü kazıyor”. Kelime bile rastlantı değil!

Bu durumda, Tayyip Erdoğan aynen İçişleri Bakanı Efkan Ala gibi, Doğu Perinçek’i meclis dışından Adalet Bakanı olarak atarsa Perinçek Erdoğan’ın bu konudaki işlerini bir fedai heyecanıyla görecektir. Erdoğan Perinçek’e güvenebilir. Çünkü Perinçek’in amacı, kontrgerillayı yeni sahibi Fethullah Gülen’den geri alıp eski sahipleri olan ve günümüzde “Ergenekon” olarak anılan Veli Küçük’lere teslim etmektir. Bu konuda en ufak bir kuşku olamaz.

Perinçek’i ve İşçi Partisi’ni “Atatürkçü”, “dürüst”, “tutarlı” olarak görüp destekleyen iyi niyetli insanlara duyurulur. Ulusalcılık çıkar yol değildir. Tayyip Erdoğan ile ancak işçi sınıfı politikası temelinde mücadele edilebilir.