Taksim’de halk iradesine saldırı, havalimanında AKP mitingi

AKP hükümeti başta Erdoğan olmak üzere önce rüşvete ve yolsuzluğa sahip çıktı şimdi de hesap soran halka saldırıyor.

 Taksim’de yolsuzluk ve rüşvete karşı toplanan ve hükümeti istifaya davet eden halk polisin şiddetli saldırısına maruz kalıyor. Taksim’deki toplantıya saldırı başlamadan önce ise Kadıköy’den vapura binerek karşı kıyıya geçmek isteyen insanlar polis tarafından engellenmişti.

Tüm bunlar olurken AKP il başkanlığı yandaşlarını Atatürk Havalimanı’nda toplayarak Erdoğan’ı karşılama adı altında miting çağrısı yaptı. Henüz geçtiğimiz Mayıs ayında aynı alanda toplanmak isteyen Hava-İş üyeleri yasal grev gözcülüğü görevlerini yapmak isterken binlerce polisin saldırısına uğramıştı. Yine Eylül ayında THY Grevi ile Dayanışma Komitesi’nin greve destek yürüyüşü polisin saldırısına uğramıştı.

Erdoğan başkalarını suçlamayı bıraksın, bizzat kendi yaptıkları hükümetinin giderek daha fazla meşruiyetini yitirmesine neden oluyor. Tomaya, gaza, copa, gözaltıya rağmen halk ne cemaate ne de başkalarına bırakmadan kendi iradesini ortaya koyuyorken Erdoğan’ın milli irade demagojisinin içi giderek daha fazla boşalıyor.