Ortağın ne zaman terörist oldu, Tayyip Erdoğan?

Siz bu yolları beraber yürümüştünüz. Ekrem Dumanlı, Hüseyin Gülerce ve bugün “makul şüphe” ile gözaltına alınan diğerleri, hepsi sizin adamlarınızdı. KCK’ye karşı da, Ahmet Şık ve Nedim Şener’e karşı da, Devrimci Karargâh davası adı altında SDP’lilere ve başka sosyalistlere karşı da birlikte operasyonlar yapmıştınız. Veli Küçük kontrgerillasını yerinden edip onun yerine cemaat kontrgerillasını yerleştirmek için birlikte çalışmıştınız. Şimdi bütün bu kadrolar “silahlı terör örgütü kurmak” ve “üyesi olmak” suçuyla şüpheli olarak emniyet tarafından gözaltına alınıyor. Bunun senin “inlerine gireceğiz” tehdidinin gerçekleşmesi olduğunu herkes biliyor. Yani polisini ve yargıdaki adamlarını bu insanlara karşı “terörist” suçlamasıyla saldırıya kaldırdın. Hem de 17 Aralık’ın yıldönümüne yaklaşırken! Her şey berrak, bütün Türkiye ve dünya biliyor.

O zaman cevap ver Tayyip Erdoğan. Senin Ata uçağından inmeyen bu Ekrem Dumanlı ne zaman terörist oldu? Seninle işbirliği yaptığı 11 yıl boyunca (2002 sonundan 2013 sonuna kadar) hep masum, dürüst, demokrat bir vatandaştı da, sana karşı 17-25 Aralık operasyonu yapılınca mı terörist oldu? Bu gözaltına alınan polisler (aralarında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü ve eski İstanbul Organize Şube Müdür gibi İstanbul’da halk üzerinde terör estirmiş polis şefleri de var) ne zaman derin devlete yerleştiler, gizli kapaklı, hileli dolambaçlı, telekulaklı sahte evraklı işlere kalkıştılar? On bir yıl durdular da birden 17-25 Aralık’ta mı başladılar? Onları oralara kim getirdi, Tayyip Erdoğan?

Sen değil miydin bunlar için “ne istediler de vermedik?” diye soran? Sen değil miydin bütün Türkiye’nin gözleri önünde bunları himaye eden?

Tek bir sonuç çıkarabiliyoruz: Ya bunlar terörist değil, senin, bakanlarının ve yakınlarının yolsuzluklarını ortaya çıkarttıkları için cezalandırıyorsun onları. Ya da sen de terör örgütü üyesisin!